هذیان گویی وزیر خارجه عربستان مقابل ایران

هذیان گویی وزیر خارجه عربستان مقابل ایران

پارلمان ایران دات كام: در صورتیكه شكست های مستمر میدانی و سیاسی در یمن، عربستان را به هذیان گویی واداشته است، وزیر خارجه سعودی ادعاهایی را مقابل ایران بیان نمود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود، وزیر خارجه عربستان روز پنج شنبه در گفت وگویی با اندیشکده "واشنگتن اینستیتوت" مدعی شد: برخلاف ما، ایران بر روی تضعیف سلامت و امنیت جوامع و کشورها تمرکز کرده است.
وی ادعا نمود که ایران بطور آزاد از آنچه که "گروه های تروریستی، گروهک های نیابتی، شبه نظامیان مسلح و رژیم های قاتل" می خواند، حمایت می کند.
فیصل بن فرحان مدعی شد: ایران هرجا که بتواند برای ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی مداخله می کند. ایران این کار را در خیلی از اماکن همانند لبنان، عراق، یمن و حتی تا آمریکای جنوبی انجام داده است. هرجایی که مشکلی در منطقه ما باشد، ایران نیز آنجا یافت می شود.
در حالی که عربستان بعنوان حامی تسلیحاتی نیروهای مهاجم در یمن با در اختیار قراردادن بمب ها و سلاح های نابودکننده به آنان سبب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده، این وزیر سعودی سیاست ایران و آن چه گروه های نیابتی این کشور می نامید را منجر به ایجاد بحران های سیاسی و بشردوستانه ای عنوان نمود که به ادعای وی یمن گرفتار آن شده است و این بحران ها را حاصل دخالت ها و دشمنی های ایران خواند و ادعا کرد که ایران و گروه های نیابتی اش ثبات و صلح یمن را تضعیف کرده و منجر به فروپاشی جامعه مدنی و درنتیجه سرخوردگی مردم یمن شده است.
وزیر خارجه عربستان در ادامه ادعاهای واهی و فرافکنی هایش مدعی شد: ایران از فدا کردن سلامت مردم یمن برای ایجاد دوره آشوب و بی قانونی، بعنوان سکوی پرتابی برای افراط گرایی استفاده می نماید که نه فقط عربستان سعودی بلکه تمامی منطقه و جهان را در خطر قرار می دهد.
به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بتازگی در پاسخ به پریشان گویی هایی که پادشاه سعودی مقابل ایران داشت، با مردود دانستن اتهامات واهی وارده مقابل جمهوری اسلامی گفت: عر بستان سعودی بعنوان پایگاه و خاستگاه تفکرات گروه های تروریستی تکفیری و حامی اصلی مالی و لجستیکی تروریسم در منطقه، سالهاست برای گریز از واقعیت ها و عدم پاسخگویی به جنایت های خود سیاست فرافکنی و دگرگون نشان دادن حقایق را در دستور کار خود قرار داده است تا شاید امروز را به فردا برساند.
خطیب زاده افزود: حمایت و همسویی رژیم سعودی با ایالات متحده در تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری مقابل ایران، کوشش برای توسعه مراودات با رژیم غاصب صهیونیستی و باج دادن های میلیارد دلاری به دیگران آن هم از جیب مردم آن کشور، نه فقط نتیجه ای برای آنان نداشته بلکه عربستان را به موجودی حقیر در بین کشورهای عربی تبدیل نموده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اشاره کرد: شکست های مستمر میدانی و سیاسی در یمن، عربستان را به هذیان گویی واداشته و می خواهند با ایراد بهتان به سایر کشورها از زیر بار مسئولیت جنایات جنگی خود مقابل زنان و کودکان یمنی فرار کنند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اشاره کرد: جمهوری اسلامی در امتداد رویکرد مسئولانه خود در منطقه، بارها خطاهای محاسباتی سعودی ها را که هزینه های گزافی به منطقه تحمیل کرده به جهانیان گوشزد کرده و همچنان بر طبق سیاست اصولی خود بر تقویت روند های دیپلماتیک و گفتگو محور در منطقه و توسعه مناسبات با کلیه همسایگان تاکید دارد.

منبع:

1399/07/25
15:43:32
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: اتهام , حامی , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام