نائب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خبر داد:

اجرای طرح یكپارچه سازی شركت های آبفا راهی برای حل مشكلات روستائیان

اجرای طرح یكپارچه سازی شركت های آبفا راهی برای حل مشكلات روستائیان

به گزارش پارلمان ایران دات كام لرستان نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح یكپارچه سازی شركت های آبفا راهی برای حل مشكلات روستائیان است.


دکتر محمد خدابخشی در گفتگو با ایسنا در مورد طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار نمود: طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی جزو طرح های مثبت وزارت نیرو طی سال های اخیر بوده که توانسته بروکراسی اداری را کمتر کند.
وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، مشکلات روستائیان حل شده و مدیریت منسجمی برای آب و فاضلاب استان ها شکل گرفته که می توان آثار اجرای این طرح را در سال های آتی مشاهده کرد، اضافه کرد: اجرای این طرح ضمن پیشگیری از موازی کاری شرکت های آبفا در تصمیم گیری ها، در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری نقش بسزایی دارد.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت های آب و فاضلاب روستاها به علت نبود اعتبارات و درآمد ناکافی موفق به انجام پروژه های آب رسانی نمی شدند و اجرای یک پروژه آبفا در این مناطق تحولاتی را ایجاد خواهد کرد، اضافه کرد: با اجرای این روند علاوه بر شتاب گیری کارها، شاهد افزایش رضایت عمومی هستیم چون که این طرح مدیریت را یکپارچه کرده و توانسته هم سیاست گذاری را روان تر کند و هم مشکلات تفکیک روستا و شهر را برطرف کند.
خدابخشی با تاکید براینکه از اجرای این طرح حمایت می نماییم، افزود: شرکت های آب و فاضلاب باید اهتمام ویژه ای به روستاها و مناطق محروم داشته تا مشکلات آنان برطرف شود.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با عنایت به هدف گذاری و تأمین اعتبار صورت گرفته از محل ردیف اعتباری بودجه عمومی و تسهیلات صندوق توسعه ملی در خلال سال های اخیر، ۲۰ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال تخصیص اعتبار شده که با این رقم ۶۶۳۸ روستا با جمعیت ۴.۳ میلیون نفر آبرسانی شده است.
وی با اشاره به اینکه تا آخر سال ۱۳۹۸ هم ۴۸۷۶ روستا با جمعیت ۳.۴ میلیون نفر و با اعتبار ۴۲ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال از نعمت آب آشامیدنی و پایدار بهره مند شده اند، خاطرنشان کرد: تسهیلات صندوق توسعه ملی برای تسریع روند تکمیل طرح ها و پروژه های روستایی کشور از آغاز سال ۱۳۹۳ در قانون بودجه پایدار شده است.
منبع:

1399/07/26
14:01:51
5.0 / 5
1605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱