دستور هفتگی مجلس

طرح تأمین كالاهای اساسی و اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور كار مجلس

طرح تأمین كالاهای اساسی و اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور كار مجلس

پارلمان ایران دات كام: بررسی طرح تامین كالاهای اساسی، طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و حضور وزیر راه و شهرسازی برای پاسخ به سوال یكی از نمایندگان در دستور كار جلسات علنی هفته آینده مجلس است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، جلسات هفته آینده مجلس در ایام دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه (۵ تا ۷ آبان ) برگزار می گردد.
نمایندگان مجلس هفته آینده ضمن بررسی طرح یک فوریتی تأمین کالاهای اساسی به بررسی ایرادات شورای نگهبان در دو طرح اصلاح تبصره های ۱ و ۲ ماده واحده قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی و طرح تنظیم بعضی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان می پردازند.
همینطور بررسی ایرادات شورای نگهبان در دو لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه سلامت و طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم در دستور کار مجلس قرار دارد.
لایحه موافقتنامه بین دولت های ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل، لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین ایران و صربستان، طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و لایحه عضویت سازمان فضایی ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی از دیگر موارد کاری مجلس در هفته آینده است.
همینطور لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان های آموزش فنی و حرفه ای کشور، طرح اصلاح موادی از آئین نامه داخلی مجلس، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رد لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و سوال رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد از وزیر راه و شهرسازی در دستور کار مجلس قرار دارد.
دو گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت اقتصاد و بررسی وضعیت مطالبات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد بررسی بازار فولاد، گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری انبارهای شهید شاهوی شهر گلستان شهرستان بهارستان و تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه تجاری و صنعتی اروند و همینطور تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد منطقه آزاد قشم و تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی از دیگر موارد کاری مجلس به شمار می آید.
منبع:

1399/08/03
10:55:00
5.0 / 5
1659
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴