حضور وزیر خارجه در كمیسیون امنیت ملی مجلس

حضور وزیر خارجه در كمیسیون امنیت ملی مجلس

پارلمان ایران دات كام: سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر خارجه برای پاسخ به سوالات برخی از نمایندگان در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر امور خارجه برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان انجام شد.
وی ادامه داد: دستور کار جلسه طرح ۱۴ سوال از آقای ظریف بود که دو سوال به سبب عدم حضور نماینده سوال کننده مطرح نشد؛ پس از پاسخ های وزیر خارجه یک نماینده از توضیحات قانع شد و ۵ نفر دیگر قانع شدن از پاسخ ها را به ارائه پاسخ مکتوب و برگزاری جلسات کارشناسی موکول کردند. ۵ نفر از نمایندگان نیز از پاسخ ها قانع نشدند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت که عمده محور سوالات طرح شده اقدامات وزارت خارجه در پیگیری دیپلماسی اقتصادی و توسعه فعالیت و تجارت در مرزها با همسایگان و همین طور آخرین پیگیری های صورت گرفته در موضوع ۴ دیپلمات مفقودالاثر ایرانی همچون حاج احمد متوسلیان بود. همین طور ظریف توضیحاتی از اقدامات وزارت خارجه در موضوع مناقشه قره باغ و پیگیری طرح جمهوری اسلامی در این زمینه ارائه کرد.
منبع:

1399/08/06
22:23:14
5.0 / 5
1684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳