سردار شكارچی:

توطئه های دشمن خطرناك تر از گذشته شده است

توطئه های دشمن خطرناك تر از گذشته شده است

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اظهار داشت: توطئه های دشمن روز به روز پیچیده تر و سهمگین تر و خطرناك تر از گذشته شده است.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، دوازدهمین جلسه شورای راهبردی فضای مجازی نیروهای مسلح که با حضور سردار شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل، امیر محمد محمودی معاون اجرائی ارتش، اعضای شورای عالی فضای مجازی کشور و مسئولین قرارگاه های فضای مجازی نیروهای مسلح (سپاه، ارتش، بسیج، ناجا و وزارت دفاع) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سالن قصر شیرین اجرا شد.
سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم طی سخنانی گفت: اهمیت فضای مجازی برکسی پوشیده نیست و مقام معظم رهبری درباب اهمیت فضای مجازی تاکیدات فراوانی دارند.
وی افزود: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت فضای مجازی و در دست گرفتن این عرصه، میدان کار در دست دشمنان انقلاب اسلامی است و هم اکنون فضای مجازی میدان نبرد تمام عیار در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ما با دشمنان انقلاب اسلامی است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اظهار داشت: در بحث فضای مجازی واقعیت امر چند مولفه و کلید واژه است که اگر هر کسی به این واژه ها به صورت عمیق نگاه کند و در عمل هم به آن خوب بپردازد موفقیت با اوست، همچون بحث تهدید شناسی است.
سردار شکارچی افزود: تهدیدات کشورما در عرصه فضای مجازی با سایر کشورها متفاوت می باشد. در حوزه جنگ سخت نیز به همین شکل است، در حوزه جنگ سخت هر جا که اشراف اطلاعاتی بیشتری وجود دارد، طرح ریزی ها دقیق تر خواهد بود و عملیات بر اساس این طرح ریزی هم با قوت بیشتری انجام می شود و نهایتاً موفقیت بیشتری به دست می آید.
وی افزود: اگر در دوران دفاع مقدس بخواهیم مثال بزنیم اوج اشراف اطلاعاتی را در عملیات والفجر ۸ داشتیم، سهم اطلاعات در عملیات والفجر بسیار بالاست. بنا بر این با کمترین هزینه بیشترین برگ برنده و موفقیت را در عملیات والفجر ۸ داشتیم.
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: در حوزه فضای مجازی، توسعه فضای مجازی، اشراف اطلاعاتی و شناخت تهدیدها اهمیتش بیشتر از حوزه جنگ دشوار است، هر چقدر شناخت بیشتر باشد می شود موفقیت بیشتری را چه در عملیات کنشی و چه در عملیات واکنشی داشت. اشراف اطلاعاتی یکی از مولفه های اساسی است که تا حدود زیادی ما هنوز در این خصوص ضعف داریم. جای موفقیت های بیشتر هست که اشراف اطلاعاتی ما بیشتر باشد.
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: نکته دیگری که باید به آن توجه کرد حوزه محتوا است. متناسب با آن تهدید هم باید هدفمند و هم هوشمند، هم هماهنگ و هم همافزا و سریع باشد کاری که امروز دشمن مقابل انقلاب اسلامی انجام می دهد.
کار امروز دشمن مهندسی معکوس است
وی اضافه کرد: مثلاً اگر جایی می گفتند ما می خواهیم عملیاتی را با اصل غافلگیری انجام دهیم، ساعت عملیات مثلاً ساعت ۱۲ شب بود، یک رده بسیار کوچکی از یک قرارگاه بسیاربزرگ هماهنگ نبود بجای ساعت ۱۲ ساعت ۱۱ و نیم شب حرکت خودش را آشکار می کرد روی تمام عملیات تأثیر منفی می گذاشت و هم تلفات خودی را بالا می برد و هم لطمه پذیری دشمن را کم می کرد؛ بدین سبب دشمن امروز در حوزه فضای مجازی از این اصل غافلگیری به نحو احسن و مطلوب استفاده می نماید یعنی پدیده هایی که ما در برآوردهایمان نیست بعنوان پدیده اصلی به آن نگاه می کند و با طرح ریزی بر روی آن عملیات انجام می دهد.
سردار شکارچی افزود: بعنوان مثال تناقض گویی در گفتار مسئولان را دشمن به خوبی رصد می کند، دو تا سه نکته تناقض را در می آورد و همه کیفیت کار مسئولان را زیر چتر این تناقض گویی قرار می دهد و در میدان عمل ما را به انفعال می کشد؛ کشور و نظام را به انفعال می کشد. درک و ذهن عمومی را گرفتار تزلزل می کند. باورپذیری مردم را به حداقل می رساند و لطمه به باورهای اجتماعی وارد میکند و در نهایت مدیریت افکار عمومی را دست می گیرد و هدایت می کند و بجای مسئولین افکار عمومی را هدایت می کند.
وی با تاکید بر اهمیت فضای مجازی تصریح کرد: به برکت زحمات زیاد در این حوزه دستاوردهای خوبی را داشتیم، نمی گوییم مطلوب ولی یک روند رو به رشدی را داشتیم. البته تا وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داریم، وضعیت مطلوب آن زمانی است که ما بر دشمن غلبه پیدا نماییم. دشمن وضعیت انفعالی پیدا کند و ما وجه قالب را در این میدان نبرد داشته باشیم.
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلان اینکه کار امروز دشمن مهندسی معکوس است اظهار داشت: این می شود در واقع آن وضعیت مطلوب که افکارعمومی در این فضای مجازی را خودمان به دست بگیریم و از چنگ دشمن در بیاوریم. باورپذیری و اعتماد مردم را به نظام افزایش دهیم.
سردار شکارچی اضافه کرد: اینکه پشتوانه اساسی مردم که بالاترین و موثرترین سرمایه اجتماعی است یعنی خود مردم، اینها را در صحنه پشت انقلاب و در دفاع از درس ها و صحنه های گوناگون انقلاب داشته باشیم. امروز هر یک از عناصری که بعنوان مدافعین نظام هستند و می خواهند به نظام خدمت کنند دشمن حتی اینها را دارد به تردید می اندازد و گاهی اوقات اینها بجای اینکه از دشمن سوال کنند از ما سوال می کنند.
وی با سنگین خواندن وظیفه شورای فضای مجازی اظهار داشت: در همین حوزه کرونا در ابتدا دو نفر فوت کردند و بعد اطلاع رسانی شد که در قم دو نفر مبتلا به کرونا شدند و جان باختند. بلافاصله دشمن سوار این موج شد که این دو نفر از طلبه های جامعه المصطفی بودند، طلبه ها خارجی بودند، طلبه ها چینی بودند از چین مسافرت کردند و اساساً حوزه علمیه ای که مسوول تربیت طلابی است که مسئولیت صدور انقلاب اسلامی را در اقصی نقاط دنیا دارند دقیقاً دشمن تیرش را به سمت آن هدف شلیک کرده است.
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: خیلی ها در شور با دشمن در موجی که مقابل نظام ایجاد کرد همراه شدند. قریب به یک ماه طول کشید تا دوستان در داخل کشور در فضای مجازی ورود پیدا کنند و تازه پاسخ دشمن را بدهند که این نبود یا تقابل علم با سلامت، تقابل دین با سلامت، تقابل ارزش های دینی با سلامت اینها کارهایی بود که دشمن در فضای مجازی ترویج می کرد و عده ای هم آگاهانه یا ناآگاهانه گاهی اوقات دامن می زدند و فضا را به نفع دشمن ملتهب می کردند و مرتب ما در وضعیت انفعالی قرار داشتیم.
توطئه های دشمن روز به روز پیچیده تر و سهمگین تر و خطرناک تر از گذشته شده است
سردار شکارچی افزود: محتوای فضای مجازی اگر هوشمند، هدفمند، صریح، قاطع، روشن، هم افزا و هماهنگ نباشد با توجه به این که حجم کار هم خیلی بالاست ولی تاثیر گذاری آن هم بر درون کشور و هم بر دشمن در حدی که باید و شایسته است، نخواهد بود.
وی با اعلان اینکه امروز ستاد کل نیروهای مسلح با قرارگاه های خوبی که هم سابقه دیرینه و تجربه خوبی دراین زمینه دارند و هم سابقه کمتری دارند فعال می باشند و در صحنه حضور دارند و کار می کنند اظهار داشت: این هم افزایی و هماهنگی و اهمیت و هدفمند و هوشمند بودن محتوا را باید در راس کار قرار دهیم.
معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد: کار کم ولی هوشمندانه و هدفمند، صریح، قاطع، هم افزا و هماهنگ مطمئناً تاثیر آن بیشتر از کار زیاد و حجیم غیر هدفمند و غیره هوشمند خواهد بود.
وی با اعلان اینکه توطئه های دشمن روز به روز پیچیده تر و سهمگین تر و خطرناک تر از گذشته شده است اظهار داشت: دشمن تقریباً تمام خلأهای خودرا تلاش می کند که با بهره گیری از همین بستر فضای مجازی جبران کند. مشکلاتی که در درون کشورهایی مثل آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و رژیم جعلی صهیونیستی است و مشکلاتی که در برخی از کشورهای همجوار ما که با این رژیم جعلی رابطه دارند توسط فضای مجازی گاهی اوقات طوری وارونه می کنند که به نفع خودشان شود.
سردار شکارچی اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه اقتدار دفاعی و نظامی امروز به سطحی از اقتداررسیده که دشمن جرات نگاه چپ ندارد. وحشت می کند که نگاه چپ به کشور ما کند. ولی با جسارت تمام در حوزه فضای مجازی به ما می تازد چون ضعف هایی در این عرصه داریم و تا زمانی که این ضعف ها را داریم حتما این هجوم همه جانبه دشمن تداوم خواهد داشت و موثر خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه محتوا باید جدی تر از گذشته وارد شویم اظهار داشت: در ستاد کل کمیته محتوا تشکیل شده است. سازمان به سازمان دعوت خواهند شد و در عرصه تولید محتوا توانمندی ها و توان خودشان را ارائه خواهند کرد. بیشترین نقش ما این است که هم افزایی و هماهنگی به وجود بیاوریم و همه با هم خلاء های یکدیگر را پوشش دهیم. مثل اینکه یک قبضه توپ سر دشمن بزند یا صد قبضه توپ در یک آماج در واقع خیلی هماهنگ و هم افزا نقاط کانونی دشمن را هدف قرار دهد. بطور قطع تاثیر آن بیشتر خواهد بود و می توانید وضعیت را نفع به نظام و انقلاب اسلامی تغییر دهید.

1399/08/14
20:51:31
5.0 / 5
1770
تگهای خبر: رهبری , طرح , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام