كریمی:

در یك جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم

در یك جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم

به گزارش پارلمان ایران دات كام مركزی نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در تعامل با دولت شرایط كشور را در نظر می گیرد.


علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: در شرایطی که دشمنان ملت ایران شدیدترین و سخت ترین تهدیدات، تحریم ها، توطئه ها و دسیسه ها را ضد کشور و بخصوص اقتصاد ملی راه انداخته اند و در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، شرط عقل این است که در درون کشور انسجام حداکثری و وحدت ملی را به منصه ظهور بگذاریم و حتی اگر در شرایطی شاهد باشیم که افرادی خلاف این رویه حرکت کنند بعنوان دوستدار انقلاب به چنین حرکات تفرقه انگیزی دامن نزده و در عمل به منویات رهبری اجازه ندهیم نظام اسلامی با بحران تفرقه مواجه شود.
وی اضافه کرد: انجام حرکات تفرقه انگیز که باعث خدشه دار شدن وحدت ملی است، صدمه جدی به مصالح کشور و منافع مردم وارد می نماید و منویات رهبری برای همه نمایندگان فصل الخطاب است. در مورد مبحث استیضاح رئیس جمهور هم که برخی نمایندگان مطرح نمودند، در چنین شرایطی به مصلحت انقلاب و مردم نیست.
این نماینده مردم در خانه ملت تصریح کرد: کوشش برای تقویت وحدت ملی به معنای صرف نظر کردن مطالبات مردم نیست. مجلس یازدهم در پیگیری مطالبات مردم و عرضه راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات اقتصادی، معیشتی و موانع پیش روی تولیدکنندگان بطور قطع تلاش خواهد نمود.
وی اضافه کرد: جدیت و سرعت در دنبال کردن لوایح دولت و طرح های مجلس برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی نظیر طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۹ و تقویت معیشت بخش اعظمی از جمعیت کشور در نیمه دوم سالجاری همچون اولویت های در دستور کار خانه ملت است که مسکنی بر آلام مردم و مشکلات معیشتی اقشار ضعیف جامعه است.
کریمی از بررسی طرح جهش تولید مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اطلاع داد و اضافه کرد: در این طرح راهکارهایی برای تقویت و جهش تولید با اتکای بیشتر بر اقتصاد دانش بنیان در دستور کار است و نمونه طرح هایی است که در مجلس دنبال می شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پیگیری مطالبات مردم در حوزه قانونگذاری در حوزه نظارتی هم مجلس شورای اسلامی بدون مسامحه و بخشایش درمورد دولت و مسؤلان دولتی با استفاده از ابزارهای نظارتی هرگونه تخلف کاری را با جدیت پیگیری کرده و برخورد قانونی را برای بهبود شرایط کشور و وادار کردن مسؤلان به کار و تلاش بیشتر صورت خواهد داد.
منبع:

1399/08/17
19:24:22
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: دولت , رهبری , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲