روایت خضریان از مصوبات سفر نایب رییس مجلس به چابهار

روایت خضریان از مصوبات سفر نایب رییس مجلس به چابهار

پارلمان ایران دات كام: عضو هیئت رئیسه كمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به سفر خود به چابهار به همراه نیكزاد نایب رییس مجلس اظهار داشت كه پیگیر مصوبات این سفر خواهد بود.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا گفت: یک مدیر یا یک مسئول باید از مناطق و محدوده مدیریت خود اطلاع کامل داشته باشد و فقط به اخبار و مطالب بولتن ها و خبرنامه ها اکتفا نکند و نگاهش به مشکلات فراتر از یک خبر یا گزارش باشد، باید مشکلات را از نزدیک لمس کند؛ تجربه نشان داده هرگاه یک مسئول در مناطق مختلف خصوصاً مناطق محروم حضور پیدا کرده و مشکلات را از نزدیک لمس کرده توانسته راهکارهای بهتری برای مقابله با این مشکلات بوجود آورد، ما نیز در این مجلس تصمیم گرفتیم بازدیدهای میدانی خودرا در حد توان افزایش دهیم و مشکلات مناطق مختلف کشور را بعنوان نماینده مردم ایران، بهتر لمس و درک نماییم تا در نظارت، قانون گذاری، بررسی طرز کار دستگاه ها، بودجه نویسی و پیگیری رفع مشکلات بهترین تصمیم ها را بگیریم.
وی در مورد دومین سفر خود به سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: در این بازدید که به همراهی علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی از شهر چابهار و شهرستان های اطراف صورت گرفت جلساتی نیز انجام شد که مصوبات خوبی به نفع مردم این منطقه داشت که امیدوار هستیم با عملی شدن و پیگیری این مصوبات مقداری از رنج و سختی زندگی مردم عزیز این استان کاسته شود.
این نماینده مجلس درباره مصوبات این جلسات اظهار داشت: سازمان حمل و نقل جاده ای موظف شد روکش آسفالت صد کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان را تا آخر سال به انجام رساند و راه اندازی سه پل همیری، باهوکلات و گرمبیت از محل اعتبارات ملی و استانی را آغاز کند.
خضریان افزود: همین طور مصوب شد سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تسهیلاتی با سود هشت درصدی به کارهای درآمدزای دهیاری های این شهرستان و تسهیلات هشت میلیارد تومانی به شهرداری چابهار برای راه اندازی بازار ماهی پرداخت نماید؛ ۲ دستگاه بیل مکانیکی به شهرداری کنارک و چابهار و ۲۰ دستگاه مینی بوس به شهرداری چابهار به صورت یک سوم بلاعوض اختصاص دهد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام شهر و پردیس اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز نسبت به راه اندازی و تکمیل ۱۵۵ واحد مسکونی ویژه حاشیه کنارک تا ۲۲ بهمن، ۲۵۰۰ واحد مسکونی جهت ساماندهی حاشیه نشینی بندر چابهار تا اختتام تیرماه سال ۱۴۰۰ اقدام نماید.
خضریان گفت: سازمان آبفای کشور هم تامین آب آشامیدنی پایدار ۵۵ روستا تا ۱۵ دی ماه امسال، تخصیص صددرصدی اعتبارات ملی و استانی شهرستان و تامین آب آشامیدنی پایدار بریس، پسابندر و دلگان تا آخر سال و افزایش روزانه ۲۰۰۰ متر مکعب به ظرفیت تصفیه خانه آب شیرین کن چابهار - کنارک، واگذاری مخزن آب ثابت ۵ مترمکعبی به ۲۱ روستا، تامین پنجاه درصد هزینه لای روبی محل آب شیرین کن چابهار - کنارک و پیگیری افزایش بودجه حل مشکل فاضلاب چابهار و کنارک در قانون بودجه ۱۴۰۰۰ را متعهد شد.
این نماینده مجلس افزود: طبق مصوبات جلسه سازمان شیلات و سازمان بنادر و دریانوردی نیز متعهد به اعطای مجوز فعال سازی کارخانه لنج سازی، صدور ۱۲۰۰ فقره مجوز صید قایق های صیادی و صدور مجوز ۱۵۰ لنج صیادی در آب های بین المللی شدند.
خضریان اضافه کرد: همین طور سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در این مصوبات متعهد گردید تا تخصیص صددرصدی اعتبارات ملی و استانی آبخیزداری به مبلغ ۱۰۳ میلیارد تومان، افزایش سرجمع اعتبارات استان در حوزه آبخیزداری تا ۷۰ میلیارد تومان و تعیین تکلیف کلیه پرونده های اختلافی مطرح در کمسیون ماده واحده حداکثر تا آخر سال را پیگیری و انجام دهد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در آخر اشاره کرد: در مجلس پیگیر اجرای این مصوبات هستیم و نخستین جلسه پیگیری در نیمه آذرماه در مجلس برگزار می شود.

منبع:

1399/08/19
23:04:58
5.0 / 5
1476
تگهای خبر: پرونده , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام