ندیمی:

از فرصت بایدن برای بازگشت آمریكا به برجام استفاده نمائیم

از فرصت بایدن برای بازگشت آمریكا به برجام استفاده نمائیم

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك فعال سیاسی اظهار داشت: اگر بتوانیم فشارهای آمریكایی ها را در دولت بایدن كاهش دهیم، اساسا مشكلات داخلی مان نیز كم تر می شود.


ایرج ندیمی در گفتو گو با ایسنا، اظهار نمود: اگر فرض بر این باشد که انتخابات آمریکا به پایان رسیده است و جو بایدن رئیس جمهور این کشور است؛ باید اظهار داشت که چند انتظار از دولت آمریکا و همین طور چند انتظار از خودمان دراین زمینه وجود دارد.
وی افزود: انتظار از آمریکا این است که روابط خصمانه خود با ایران و فشارهایی که بوسیله تحریم به مردم آورده است را فراموش نکند و در صدد جبرانش بر بیاید. آمریکا حق نداشت از برجام بیرون رود، مگر آنکه سایر اعضای آن توافق نامه را قانع می کرد؛ پس رفتار ترامپ غیر مدنی بوده است و دولت جدید این مساله را نباید نادیده بگیرد و برای جبران نسبت به کاهش فشارها ورفع موانع خصمانه باید قدم بر دارد.
وی اضافه کرد: از طرف دیگر ما وظیفه داریم بدانیم در عین حال که ماهیت امپریالیست عوض نشده اما همیشه حداقل و حداکثرهایی در حوزه سیاست خارجی وجود دارد و همیشه دفع شر، خیر است. اگر بتوانیم فشارهای آمریکایی ها را در دولت بایدن کاهش دهیم، اساسا مشکلات داخلیمان نیز کم تر می شود.
این فعال سیاسی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توجه به ظرفیت داخلی تاکید داشتند، اما نگفتند باید با جهان ارتباطمان را قطع نماییم. روابط دیپلماتیک، واردات و صادرات امری لازم است و بر طبق این نیار انتظار این است که دولتمردان به صورتی شرایط جدید آمریکا را مدیریت کنند تا با حداکثر دشمنی ها مشکلاتمان را پشت سر بگذاریم.
وی اشاره کرد: خط قرمز ما رژیم صهیونیستی است اما برای رابطه دو سویه و منصفانه با بقیه کشورها می شود کوشش کرد. ما می دانیم بایدن وظایفی برای تامین منافع ملی خود دارد اما وعده های انتخاباتی او هم قابل مدیریت است. وعده های انتخاباتی او یک فرصت است که باید برای برگشت آمریکا به برجام استفاده نمائیم.
ندیمی در آخر اظهار داشت: حقیقت آنست که باید همیشه منافع خودرا در نظر داشته باشیم. نقد های داخلی به روابط خارجی که گاه کاملا درست هم هست ما را نباید از فرصت ها غافل کند. در داخل ایرادهای به حقی به برجام می گیرند اما الان در مقابل بیگانه باید از تمام فرصت های بین المللی موجود استفاده نمائیم. پیشنهاد من این است که باتوجه به شرایط خاص امریکا و حذف ترامپ حداکثر تلاشمان را برای بازگشت دولت جدید آمریکا به برجام انجام دهیم.

منبع:

1399/08/23
12:55:03
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵