بررسی وضعیت تولید برق هسته ای در نیروگاهسته ای بوشهر در كمیسیون انرژی

بررسی وضعیت تولید برق هسته ای در نیروگاهسته ای بوشهر در كمیسیون انرژی

پارلمان ایران دات كام: یك عضو هیئت رئیسه كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت تولید برق هسته ای در فازهای 2 و 3 نیروگاه هسته ای بوشهر در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


هادی بیگی نژاد در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ابتدا گزارشی درباب برنامه هایی که برای جلوگیری از هدر رفت گاز فلر دنبال شده و برنامه هایی که باید از این پس دنبال شود در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت تا از هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری شود. آقای احمدی نایب رئیس کمیسیون گزارشی را دراین زمینه ارائه کردند و کارشناسان مربوط نیز در جلسه حضور بهم رساندند.
ایشان سپس اظهار نمود: همین طور در ادامه معاون سازمان انرژی اتمی گزارشی درباب وضعیت تولید برق در فاز ۲ و ۳ نیروگاه هسته ای بوشهر ارائه کردند. در این گزارش به مشکلات و برنامه ها اشاره شده بود. قرار بر این شد تا کمیسیون نیز در برنامه ریزی برای رسیدن به تولید ۲۰ هزار مگابایت برق هسته ای به صورت پله پله همکاری کند.
نماینده مردم ملایر در مجلس اشاره کرد: در ادامه نیز شکایت تعدادی از نمایندگان از نحوه عملکرد سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان برنامه و بوجه در تخصیص اعتبار لازم به وزارت نیرو و تقاصای اعمال ماده ۲۳۴ بخشنامه داخلی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت کمیسیون به نقص در عملکرد سازمان هدفمندی یارانه ها رای داد. این درخواست به هیئت رئیسه ارجاع شد تا بعد از درنوردیدن تشریفات قانونی جهت رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع شود.
منبع:

1399/08/25
20:52:29
5.0 / 5
1435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳