ورود دستگاه قضایی گلستان به موضوع گرانی مسكن

ورود دستگاه قضایی گلستان به موضوع گرانی مسكن

پارلمان ایران دات كام: گلستان جلسه شورای پیش گیری از وقوع جرم استان گلستان امروز با موضوع بررسی علل افزایش قیمت مسكن و با هدف بررسی راهكارهای كنترل قیمت مسكن امروز در دادگستری كل استان تشكیل شد.رئیس کل دادگستری گلستان در این نشست اظهار داشت: هر چند قسمتی از افزایش قیمت مسکن مربوط به نوسانات قیمت مصالح و هزینه های ساخت وساز است اما نباید سوء مدیریت را در افزایش بی حساب و کتاب قیمت مسکن نادیده گرفت.

هادی هاشمیان اضافه کرد: باید پلیس اماکن، اداره صنعت معدن و تجارت استان نظارت ها بیشتر و گرانفروشان را به تعزیرات معرفی کنند. در گفت وگویی که با مدیرکل تعزیرات استان داشتیم این اداره هم آماده برخورد با متخلفان حوزه سوداگری مسکن می باشد.

وی، فعالیت غیرمجاز بنگاه های معاملات املاک را از دیگر علل افزایش قیمت مسکن عنوان نمود و اظهار داشت: این بنگاه ها با تفکیک غیرقانونی زمین ها و خرید و فروش های صوری، علاوه بر سوداگری در حوزه مسکن و دامن زدن به قیمت ها، زمینه کلاهبرداری در این عرصه را نیز فراهم می کنند.

هاشمیان با تاکید بر پلمب بنگاه ها بدون مجوز، اظهار داشت: کار کردن بنگاه های مشاوران املاک با عنوان "در دست اقدام" هم پذیرفته نیست و افراد تا زمانی که مجوز نگرفته اند، حق کار ندارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این نشست خطاب به اداره راه و شهرسازی استان از مسئولان این اداره خواست: در واگذاری زمین به تعاونی ها و افراد، فقط به کسانی که خانه ندارند زمین واگذار کنند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی اضافه کرد: اینکه برخی مدیران، زمین ها مناطق خوب شهرها را به کارکنان و یا نزدیکان خود در پوشش تعاونی واگذار کنند، پذیرفته نیست و با متخلفان برخورد می شود.

وی همین طور خواهان دقت بیشتر در صدور احکام در پرونده های اثبات مالکیت شد و اظهار داشت: باید قبل از صدور رای اثبات مالکیت، سند تفکیک زمین از شهرداری ها استعلام گرفته شود.

به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از دادگستری گلستان، حسین طلوعیان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان هم در این نشست، افزایش قیمت زمین و هزینه های ستاندن مجوز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و افزایش هزینه های کارگری را از علل گرانی مسکن عنوان نمود.

عبدالرضا دادبود، شهردار گرگان نیز در این نشست اظهار داشت: افزایش تراکم در گرگان و کاهش هزینه مجوزهای ساخت وساز همچون طرح های شهرداری گرگان برای کاهش قیمت مسکن می باشد.

منبع:

1399/08/26
14:30:16
5.0 / 5
1715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام