رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس مجلس مدعی شد

هیچ اخطار قبلی در خصوص تخلیه یا تخریب خانه زن بندرعباسی صادر نشده است

هیچ اخطار قبلی در خصوص تخلیه یا تخریب خانه زن بندرعباسی صادر نشده است

پارلمان ایران دات كام: رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس یازدهم از عیادت خود از زن بندرعباسی آگاهی داد و با استناد به پرس و جوی خود از مسئولین شهری ادعا نمود كه هیچ اخطار قبلی در خصوص تخلیه یاتخریب خانه زن بندرعباسی صادر نشده است.سمیه رفیعی در گفت و گو با ایسنا، در مورد تخریب خانه یک زن بندرعباسی از عیادت این خانم در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس آگاهی داد و اظهار داشت: این خانم بدسرپرست مشکلات خانوادگی داشت که متأسفانه موجب بی سرپناهی وی شده بود. بررسی های ما از این آگاهی داد که یک روز پیش از تخریب با کمک برخی آشنایان این آلونک ۱۰ متری را در یک فضای سبز شهری می سازد و فردای همان روز این آلونک توسط ماموران شهرداری تخریب می شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در مورد زن بندرعباسی اظهار داشت: این خانم یک معلولیت جسمی داشت و از بهزیستی مبلغی بسیار جزئی دریافت می کرد. مامورین شهرداری با وجود معلولیت این زن برخورد نامناسبی با او انجام می دهند.

وی اضافه کرد: کودکان این زن در منزل عموی خود به سر می برند و خود این زن در بیمارستان بستری است و پرستاران و پزشکان از روند درمان او راضی هستند. پرستاران بخش اعلام کردند که ایشان ۵۰ درصد سوختگی داشته اما جهت بررسی دقیق تر میزان و کیفیت سوختگی نیاز است تا در ایام آتی پانسمان های این خانم باز شود و تشخیص پزشکی داده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اعلان اینکه حال عمومی جسمی این خانم حدودا خوب است، اظهار داشت: گفت وگوی روز پیش من با استاندار بندرعباس حاکی از این بود که ایشان با رابطین شهرداری برخورد کرده اند اما ایشان کماکان معتقد بودند که این زن دست به اقدامی غیرقانونی زده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اخطاری در خصوص تخلیه یا تخریب منزل به این زن از طرف شهرداری یا استانداری داده شده است مدعی شد: هیچ اخطاری در خصوص تخلیه یا تخریب این خانه به این زن داده نشده است.

رفیعی اشاره کرد: من به استاندار گفتم که زنی که از نظر اقتصادی تامین باشد همچین خانه ای نمی سازد و شما باید این زن را حمایت می کردید نه اینکه خانه او را تخریب کنید.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: اینکه شهرداری اخطاری در خصوص تخلیه یا تخریب خانه به این زن نداده است کاملا غیر اخلاقی است و با قانون هم سازگار نیست، این مساله در فراکسیون زنان مجلس قابل پیگیریست.

وی همین طور از ساخت یک خانه برای این زن توسط گروه های جهادی آگاهی داد و اظهار داشت: این اقدامات، اقدامات خوبی است اما نباید به رویکرد خیریه گرایی اکتفا کرد. به نظرم قانون پشتیبانی از زنان بی سرپرست یا بد سرپرست باید دائمی شده و آنقدر قوی باشد که این مشکلات پیش نیاید. دولت وظیفه داشت برای این زن یا هر زنان دیگر مثل او مسکن و یا حداقل سرپناه تهیه نماید، قبل از اینکه آنها به ساخت آلونک برای خود فکر کند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: تکالیفی که دستگاه های اجرائی در برنامه ششم توسعه برای زنان سرپرست خانوار یا بی سرپرست یا بدسرپرست پیش بینی شده است، کامل اجرائی، نشده است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در آخر اظهار داشت: پس از این اتفاق عده ای از سایر شهرها با من تماس گرفتند و گفتند که زنانی را مشاهده کرده اند که در حاشیه شهرها چنین مشکلاتی دارند و آلونک های محقری برای خود درست کرده اند. متاسفانه به سبب ضعف قانونی و اجرائی فقط موارد رسانه ای شده به چشم می آید. موارد زیادی شبیه این ماجرا به وقوع می پیوندد اما به چشم نمی آید. ما نباید به این موضوعات به صورت مصداقی رسیدگی نماییم. مجلس، قوه قضائیه و دولت موظف به حل ریشه ای و ساختاری این مسئله تلخ هستند.

منبع:

1399/09/02
09:46:45
5.0 / 5
1608
تگهای خبر: دولت , قانون , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳