امیر خواجه فرد:

تلاش می نماییم جزو كشورهای برتر در حوزه عمودپروازها باشیم

تلاش می نماییم جزو كشورهای برتر در حوزه عمودپروازها باشیم

به گزارش پارلمان ایران دات كام مدیرعامل سازمان صنایع هوایی اظهار داشت: تمام تلاش و تلاشمان بر این است در آینده نزدیك جزء كشورهای برتر در حوزه عمودپروازها باشیم.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، امیر خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی و رئیس هماورد ملی توسعه در این مراسم عنوان کرد: با عنایت به این که انقلاب سوم صنعت هوانوردی بحث عمودپروازها یا VTOL می باشد و عمده کشورهای پیشرو در صنعت هوایی در این عرصه فعال شده اند، تمام تلاش و تلاشمان بر این است در آینده نزدیک جز کشورهای برتر در حوزه عمودپروازها باشیم باآنکه افق نقشه راه ما فراتر از این می باشد.
مدیر عامل سازمان صنایع هوایی ضمن اشاره به ضرورت ارتباط با دانشگاه ها برای رفع نیازهای صنعتی اضافه کرد: اساسا تیمی که امروز ثبت نام کرده و تا آخر کار استوار می ماند همان شرکتهای دانش بنیان آینده بوده و یا همان افرادی هستند که بعنوان متخصص در آینده جذب صنعت هوایی کشور خواهند شد.
مدیر عامل سازمان صنایع هوایی این هماورد را محیطی رقابتی برای انجام یک کار علمی و رسیدن به محصول دانست که می تواند ایران را در زمره کشورهای صادر کننده عمودپروازها قرار دهد.
در آخر مراسم هم احکام تیم های شرکت کننده به همراه مبلغ حمایت اولیه درنظر گرفته شده به سرپرستان تیم ها و اعضا هیأت علمی دانشگاه ها تحویل گردید.
در این مراسم دکتر شهبازی دبیر هماورد ملّی توسعه در فناوری صنعت هوایی، با عرضه گزارشی در زمینه ایده تشکیل اولیه طرح همت، اظهار داشت: پیشنهاد این طرح از جانب سازمان صنایع هوایی عنوان شد که با استقبال انجمن هوافضای ایران، مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی و همینطور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.
وی اضافه کرد: طرح همت از سوی اساتید محترم دانشگاه ها و دانشجویان مورد استقبال خوبی قرار گرفته و ۱۵ تیم از دانشکده های هوافضای دانشگاه های کشور جهت شرکت در نخستین مسابقه ملّی طراحی هواگرد عمودپرواز ترابری، ثبت نام نمودند.
همچنین با عنایت به مبحث نخستین مسابقه و محدودیت برگزاری دوره های آموزشی حضوری در شرایط کرونایی، دوره آموزش تخصصی غیرحضوری به میزان ۱۵ ساعت برگزار شد و فیلمهای آن هم در اختیار تیم ها قرار گرفت که مکمل آموزش های دانشگاهی خواهد بود.


منبع:

1399/09/06
19:23:29
5.0 / 5
1328
تگهای خبر: طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام