سلیمی در گفت وگو با مهر:

امیدواریم لایحه بودجه ۱۴۰۰ چهارشنبه تقدیم مجلس شود

امیدواریم لایحه بودجه ۱۴۰۰ چهارشنبه تقدیم مجلس شود

به گزارش پارلمان ایران دات كام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت وعده داده كه لایحه بودجه سال آینده را در موعد قانونی به مجلس ارائه كند و امیدواریم كه روز چهارشنبه بودجه 1400 تقدیم مجلس شود.حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان احتمالی تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس اظهار داشت: دولتی ها وعده دادند که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را در موعد قانونی به مجلس ارائه نمایند و امیدواریم که دولت چهارشنبه هفته جاری بودجه سال آینده را به مجلس ارائه نماید.
وی اضافه کرد: در صورتیکه دولت لایحه بودجه را روز چهارشنبه به مجلس شورای اسلامی ارائه کند، نمایندگان هفته آتی برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود خواهند رفت اما در صورتیکه دولت لایحه بودجه ۱۴۰۰ را روز چهارشنبه به مجلس ارائه نکند، مجلس هفته آتی نیز تشکیل جلسه می دهد تا هر چه سریعتر بررسی لایحه بودجه سال آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا مقرر است رئیس جمهور در مجلس برای تقدیم لایحه بودجه حضور یابد؟ اظهار داشت: برمبنای ماده ۱۸۲ بخشنامه داخلی مجلس، دولت موظف است که لایحه بودجه سالانه کشور را حداکثر تا ۱۵ آذرماه به مجلس تقدیم کند و در قانون الزامی برای حضور رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه نیامده و آمده که دولت باید آنرا ارائه نماید.
سلیمی اشاره کرد: برای رأی اعتماد به وزرا در قانون آمده که رئیس جمهور حتما باید در مجلس حضور پیدا کند اما در بودجه الزامی به حضور رئیس جمهور نیست اما بهتر است که وی حضور یابد و درباره لایحه بودجه به نمایندگان توضیحاتی را عرضه نماید.
وی بیان کرد: امیدواریم دولت در سال آخر مغایر با قانون عمل نکند و لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در موعد قانونی به مجلس تقدیم کند؛ حتی اگر دولت بخواهد روز جمعه هم لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند، ما حاضریم در این روز صحن علنی مجلس را تشکیل دهیم.منبع:

1399/09/10
22:37:22
5.0 / 5
1242
تگهای خبر: دولت , قانون , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵