فلاحی:

مهمترین هدف از ترور شهید فخری زاده مقابله با توان هسته ای ایران است

مهمترین هدف از ترور شهید فخری زاده مقابله با توان هسته ای ایران است

پارلمان ایران دات کام: رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه ائتلاف عبری، آمریکایی و عربی در ترور دانشمند هسته ای و دفاعی ایران دست داشته است اظهار داشت که مهم ترین هدف از ترور شهید فخری زاده، تضعیف نقاط راهبردی ملت و مقابله با توان هسته ای است.


سارا فلاحی در گفت و گو با ایسنا در واکنش به ترور شهید فخری زاده اظهار داشت: استراتژی ترور، مقابله راهبردی با ظرفیت ها و نقاط اتکای جمهوری اسلامی ایران پس از سال ۲۰۱۰ بعنوان استراتژی محور عبری و آمریکایی دنبال شد که ناشی از ناتوانی دشمن در مقابله سخت نظامی و نیمه سخت تحریم با توان ملت ایران بود. در این بین خروج ترامپ از برجام این استراتژی را تقویت کرد و ترور سردار بزرگ جهان اسلام شهید قاسم سلیمانی نشان دهنده این مساله است.
وی افزود: دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مدیریت و کنترل بیشتر ایران به ائتلاف با ارتجاع عربی روی آورد و با تعریف ایران و توان هسته ای آن بعنوان تهدید مشترک کوشش کرد استراتژی ایجاد بازدارندگی در مقابل توان ایران را به شکل ویژه و مشترک پیش ببرند. البته این ائتلاف در ظهور تروریسم تکفیری داعش و تقویت آن برای تجزیه جبهه مقاومت نمود اساسی داشت و پس از شکست تروریسم تکفیری آن هم در سایه توان منطقه ای ایران، بیش از پیش ظهور و بروز بیرونی پیدا کرد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اوج این ائتلاف و همراهی را می توان در شهادت سردار سلیمانی و نرمال سازی روابط ارتجاع عربی با رژیم صهیونیستی مشاهده کرد. باخت ترامپ در انتخابات عملا یک ضلع این مثلث شوم را با چالش مواجه کرد و موجب شد این مثلث در ایام پایانی دولت ترامپ حداکثر تلاش خودرا برای پیاده کردن استراتژی ترور و مقابله راهبردی با جمهوری اسلامی ایران دنبال کند. آنها ترور شهید فخری زاده را عملیاتی کردند که به زعم خود قلب توان هسته ای ایران و رئیس برنامه های مخفی ایران را نابود کنند البته این برنامه به روایتی از یک دهه قبل و به روایت دیگر از سال ۲۰۰۴ در دستور کار آنها قرار داشت.
فلاحی افزود: استراتژی ترور و مقابله راهبردی با ایران، در زمان دموکرات ها طراحی شده بود و فقط در بازه زمانی مذاکرات هسته ای متوقف گردید بدین سبب این استراتژی یک استراتژی کاملا آمریکایی است و در وضعیت کنونی شدت و حدت آن توسط صهیونیست ها انجام شد چون احتمال می دهند دموکرات ها در امتداد احیای احتمالی مذاکرات با ایران بخواهند موقتا آنرا متوقف کنند.
به گفته وی، تحرکاتی از قبیل انتخاب کریستوفر میلز بعنوان وزیر دفاع جدید آمریکا و بازدیدش از پایگاه های نظامی در خاورمیانه، دیدار سری نتانیاهو و بن سلمان با حضور وزیر خارجه آمریکا و رئیس موساد در شهر نئوم عربستان، استقرار بمب افکن های B52 در خاورمیانه و بازنشر توئیت یوسی ملمن خبرنگار صهیونیست توسط ترامپ که شهید فخری زاده را رئیس برنامه مخفی نظامی ایران عنوان کرده بود و ترور ایشان را یک ضربه بزرگ روانی و حرفه ای برای ایران دانسته بود در کنار تعلل ارتجاع عربی در محکومیت ترور شهید فخری زاده همه نشانگر دست داشتن ائتلاف عبری آمریکایی عربی در ترور ددمنشانه دانشمند هسته ای و دفاعی کشورمان است.

فلاحی اصرار کرد که مهم ترین هدف ترور شهید فخری زاده، تضعیف نقاط راهبردی ملت ایران و مقابله با توان هسته ای ایران بعنوان یکی از مهم ترین نقاط اتکای قدرت ماست. مجلس شورای اسلامی با فهم این مهم و برای فلج کردن این استراتژی تقابلی، بیش از سه ماه روی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران کار کارشناسی کرد و برای احیای توان هسته ای ایران آنرا با رای قاطع به تصویب رساند تا استراتژی تروریستی ائتلاف آپارتاید صهیونیسم، تروریسم آمریکایی و ارتجاع عربی با شکست مواجه شود. در حقیقت تصویب این طرح یک اقدام بازدارنده در مقابل ائتلاف مذکور است و می تواند آنرا با چالش های اساسی مواجه کند.
منبع:

1399/09/14
12:19:50
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳