درخواست شورای جوانان احزاب اصلاح طلب از بودجه بگیران

درخواست شورای جوانان احزاب اصلاح طلب از بودجه بگیران

پارلمان ایران دات کام: شورای جوانان احزاب اصلاح طلب با صدور اطلاعیه ای از نهادها و سازمان ها در خواست کرد همانند زینب سلیمانی که از دریافت بودجه بنیاد شهید سلیمانی به نفع مردم انصراف داد، از دریافت بودجه هایشان برای خرج کرد مبالغ برای مردم، اجتناب کنند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، شورای جوانان احزاب اصلاح طلب پویشی با نام "برای مردم" راه اندازی نمود و از نهادها و سازمان ها درخواست نمود همانند زینب سلیمانی که از دریافت بودجه بنیاد شهید سلیمانی به نفع مردم انصراف داد؛ از دریافت بودجه هایشان برای خرجکرد مبالغ برای مردم، اجتناب کنند.
متن بیانیه این شورا به شرح زیر است:
در آستانه سالروز شهادت سرباز سرفراز وطن، حاج قاسم سلیمانی فرمانده رشید اسلام که زیستن و شهادتش یکسره یگانه و تاریخ ساز شد، نیازمند رهپویانی باهوش، اخلاق مدار، زمان شناس و انسان دوست هستیم که مرزهای اخلاق و انصاف را همچون او پاسداری کنند.
اقدام پسندیده و آگاهانه فرزند گرامی آن شهید عزیز سرکار خانم زینب سلیمانی، در مخالفت با تخصیص بودجه به بنیاد شهید سلیمانی، نمونه ای روشن از مبادرت به نفع اخلاق و حقیقتی است که حاج قاسم سلیمانی جان خودرا در راه حفظ و احیای آن در طبق اخلاص نهاد و چه تاییدی بالاتر از شهادت.
ما جوانان احزاب اصلاح طلب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حاج قاسم سلیمانی و تاکید بر ادامه راه آن شهید والامقام، اقدام خانم زینب سلیمانی را ستوده و از دیگر بنیادها، موسسات و مراکزی که ذاتا ماهیتی مردم نهاد و فرهنگی دارند و در سالهای گذشته، علی رغم مشکلات اقتصادی و کسر بودجه در کشور میلیاردها ریال بودجه دریافت کرده اند و توجهی به اعتراضات و انتقادات کارشناسان و عامه مردم نکرده و در مقابل نتایج منفی اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی این وضعیت مقاومت کرده اند، تقاضا داریم در تاریخی ترین روزهای این سرزمین که انسان های خیلی از تامین بدیهی ترین نیازهای اولیه محروم هستند، در ادامه چراغی که بنیاد حاج قاسم سلیمانی افروخته، روح شاهد حاج قاسم را فرمانده این حرکت مهم و تاثیر گذار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانسته و در عدم پذیرش ردیف بودجه های دولتی به نفع ملت اقدام نمایند.
بر آگاهان و مطلعین حوزه های مختلف سیاسی و اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی حجم و تاثیر این ردیف بودجه ها و عدم توفیق آنها در حوزه های ماموریتی که کارهای این مجموعه ها را در بر می گیرد پوشیده نیست. از منظری دیگر حجم رکودی که قرار نگرفتن این سرمایه های ملی در راه تولید و اشتغال مولد به وجود آورده و می کنند قابل بررسی و ارزیابی دقیق است که در این متن قابل ذکر نیست. البته آنچه نباید از نظر دور داشت، این مهمست که ادامه فعالیت موسسات یاد شده حتما لازم و ضروری است؛ اما از محل فرآیندی خود اتکا و مولد، همچون هزاران موسسه و نهاد مردم نهاد دیگر که می توان نمونه های موفق خیلی از این دست را برشمرد.
ما جوانان اصلاح طلب لازم می دانیم تاکید نماییم فهرست بلند بالای این موسسات و مجموعه ها در هیچ مرز سیاسی قرار نمی گیرد و فارغ از همه جریان ها و جناح ها اشکال و سنت غلطی است که فراگیری آن در بازی های سیاسی و جناحی نمی گنجد و قسمتی از یک عملکرد و رفتار اشتباه است که منشا و ریشه های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، تاریخی آن قابل پیگیری و مطالعه است.
منبع:

1399/09/19
14:17:01
5.0 / 5
1144
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام