بیانیه كمیسیون امنیت ملی مجل؛

وزارت خارجه اسامی مقامات اروپایی در رابطه با تحریم را به مجلس دهد

وزارت خارجه اسامی مقامات اروپایی در رابطه با تحریم را به مجلس دهد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در اطلاعیه ای، وزارت خارجه را موظف کرد تا لیستی از اسامی مقامات اروپایی در رابطه با تحریم ها و همکاری با گروه های تروریستی را در اختیار مجلس قرار دهد.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای ضمن محکومیت قطعنامه پارلمان اروپا در خصوص اعمال تحریم مقابل مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر، مداخله کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در امور داخلی کشورمان و سفارش های سخیف آن کمیته مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موضع ضد حقوق بشری دولت فرانسه در پشتیبانی از یک مجرم را محکوم نمود.
متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت شدید مداخله پارلمان اروپا در امور داخلی ایران و صدور قطعنامه مضحک اعمال تحریم مقابل مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر و محکومیت قوی مداخله کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در امور داخلی کشورمان و سفارش های سخیف آن کمیته مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همین طور محکومیت موضع ضد حقوق بشری دولت فرانسه در پشتیبانی از یک مجرم، اعلام می دارد:
۱- پارلمان اروپا که امروز در مخالفت با اعدام و پشتیبانی از مجرمان مقابل امنیت ملی کشورمان، قطعنامه صادر می کند، همان نهادی است که در مقابل ترور ناجوانمردانه دانشمندان بی گناه ایران نفس بر نیاورده و بلکه بر عکس همیشه حامی، پشتیبان و پناهگاه تروریست ها شامل منافقین تا گروه های تجزیه طلب بوده و رهبران گروه های تروریستی را در محل این پارلمان میزبانی می کند.
۲- در صورتیکه مقامات رژیم تروریست و جنایتکار اسرائیل به انجام ترورها در ایران اقرار کرده اند، مقامات و نمایندگان پارلمان اروپایی یا بخاطر سرسپردگی یا ترس از صهیونیست ها هیچ گاه جرات انتقاد از آن جنایتکاران را نداشته اند.
۳- هرگاه نمایندگان پارلمان اروپایی توانستند حمایت های بی شرمانه کشورهای غربی از صهیونیست ها و تروریست ها و دیکتاتورهای آدم کش را کنار نهاده و واقعیات را آنگونه که هست بیان کنند آنگاه افکار عمومی دنیا می تواند به حرف آنها گوش دهد. تردیدی نیست که غربی ها با سوابق منفی و تاریکی که در پشتیبانی از تروریست ها و دیکتاتورها و جنگ طلب ها و آدم کش ها دارند، هیچ گاه شایسته انتقاد از عملکرد ایران نیستند.
۴- سال ها کشتار و جنایت در سوریه، عراق و یمن به دست تروریست های دست ساخته آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و حکام جنایتکار هم پیمان آنها صورت گرفت که صدها هزار انسان بی گناه به فجیع ترین شکل قتل عام شدند اما پارلمان اروپا و مدعیان دروغین حقوق بشر نه فقط این جنایت ها را محکوم نکردند بلکه همه گونه مساعدت و کمک را در اختیار تروریست های دولتی و غیردولتی قرار دادند که این موضع جنایتکارانه از ذهن ملت های منطقه و از تاریخ محو نخواهد شد و مقامات کشورهای اروپایی که عامل و آمر به این جنایت ها بوده اند باید در دادگاه محاکمه شوند.
۵- کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در نهایت بی شرمی سفارش نامه مقابل جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دولتش می دهد، این در حالیست که سابقه تجاوزات و گردنکشی های استعمار بریتانیا در جهان و جنایت های ضدبشری این کشور در ایران و خیلی از کشورهای منطقه فهرستی طولانی دارد و شر و فساد و نکبت این کشور همچنان دامن ملت های منطقه را رها نکرده است.
۶- دولت فرانسه که مدعی حقوق بشر است اما رد پای جنایتش از شمال آفریقا تا غرب آسیا و تا باب المندب نمایان است و به مأمن خطرناک ترین تروریست ها همچون منافقین تبدیل گشته است، فضولی را متوقف کرده و بجای مخالفت با اعدام یک مجرم که در پاریس تحت حفاظت سرویس فرانسه بوده، اظهارات ضدحقوق بشری مکرون در پشتیبانی از تصاویر موهن مقابل پیامبر اسلام (ص) که موجی از خشم در بین مسلمانان کشورهای جهان بر انگیخت را پاسخ دهد. در صورتیکه هیچیک از اسناد حقوق بشر حق اهانت به ادیان الهی به بهانه آزادی بیان را تجویز نکرده است.
۷- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن محکومیت این اقدام پارلمان اروپا و کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس و دولت فرانسه، وزارت امور خارجه را موظف می کند با هدف اقدام متقابل، لیست اسامی مقامات اروپایی که:
الف- با اعمال تحریم های ظالمانه به ویژه در زمینه دارو مرتکب جنایت ضدبشری مقابل ملت ایران شده اند
ب- مقامات اروپایی که از گروه های تروریستی، منافقین و تجزیه طلب ها حمایت به عمل آورده اند
ج- قضات اروپایی که مقابل شهروندان بیگناه ایرانی قرار محکومیت و حبس صادر کرده اند
را جهت تهیه طرح اعمال تحریم همه جانبه، در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار دهد.


منبع:

1399/09/29
14:38:26
5.0 / 5
1327
تگهای خبر: حامی , دادگاه , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵