روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

كیفیت خودرو مطالبه مردم است

كیفیت خودرو مطالبه مردم است

به گزارش پارلمان ایران دات کام یکصد و هشتاد و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور تشکیل شد و در مورد لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و بسته اجرایی جهش تولید در صنعت خودرو بحث و بررسی های لازم صورت گرفت و مواردی هم به تصویب رسید.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، رئیس جمهور در این نشست بعد از گزارش سازمان برنامه و بودجه در مورد مباحثی که درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در ایام اخیر مطرح گردیده است، اظهار داشت: تنظیم لوایح بودجه مستلزم فرایندی پیچیده و تخصصی است که سال جاری این فرآیند در دولت همچون سالهای گذشته با عنایت به شرایط جنگ اقتصادی و اراده دولت بر اصلاح ساختار بودجه با حساسیت و دقت بیشتری طی شده و بودجه ۱۴۰۰ با نگاه تاکید بر حمایت معیشتی و توسعه سرمایه گذاری تنظیم شده است.
روحانی اختلاف دیدگاه و نظرات کارشناسی و تخصصی در تنظیم بودجه را امری طبیعی و بدیهی دانست و اضافه کرد: نباید اجازه بدهیم موضوعی به این حد پیچیده و تخصصی و حساس و حیاتی محل مناقشه های سیاسی قرار بگیرد.
رییس جمهور تصریح کرد: دولت تلاش دارد در جلسات در رابطه با این موضوع، مباحث در ارتباط با بودجه را با در نظر گرفتن الزامات و اقتضائات کشور و با اجماع سازی لازم به نتیجه برساند.
روحانی ضمن اشاره به اینکه دولت در سه سال گذشته لوایح بودجه کشور را با عنایت به شرایط جنگ اقتصادی تنظیم کرده است، اظهار داشت: بودجه سال ۱۴۰۰ حقیقت های پیش رو را در نظر گرفته و توجه به درآمد ها و هزینه های کشور دو محور مهم توسعه و زیرساخت های کشور و پشتیبانی از اقشار کم برخوردار اصلی ترین رویکرد بودجه بوده است.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: دولت تلاش دارد در کنار فراهم آوردن زمینه های رشد درآمدهای کشور، هزینه ها را بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدیریت کند.
در این جلسه همینطور بسته اجرایی جهش تولید در صنعت خودرو از جانب وزارت صمت با محورهایی نظیر افزایش تولید و رقابتی کردن صنعت خودرو بر اساس سرفصل های تولید، مرتفع ساختن موانع اقتصادی و شیوه قیمت گذاری محصولات شرکتهای خودرو ساز، افزایش شمارگان تولید و بهینه سازی، ایجاد آرامش در بازار خودرو و حذف رانت و واسطه گری مطرح و بررسی گردید.
روحانی ضمن اشاره به اینکه در دنیای امروز ارزش افزوده بازار خودروسازی و صنایع عظیم وابسته به آن بخش بزرگی از اقتصاد کشورها را به خود مختص کرده است، عنوان کرد: در جامعه امروز کیفیت خودرو مطالبه مردم است که بایستی با هم افزایی و هماهنگی های لازم، توقع و انتظارات را به نحو مطلوبی پاسخ داد.1399/09/30
13:51:25
5.0 / 5
1263
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام