بررسی تقاضای تفحص از عملكرد شركت دخانیات در كمیسیون صنایع

بررسی تقاضای تفحص از عملكرد شركت دخانیات در كمیسیون صنایع

به گزارش پارلمان ایران دات کام سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد «شرکت دخانیات ایران» در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


حجت الله فیروزی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (دوشنبه) کمیسیون صنایع اظهار نمود: بررسی درخواست رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا در خصوص انجام تحقیق و تفحص از عملکرد «شرکت دخانیات ایران» دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود.
وی ضمن اشاره به علل درخواست تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران»، افزود: از سال ۸۰ با ورود شرکتهای خارجی وابسته به انگلیس و آمریکا، سهم شرکت دخانیات از بازار داخلی کاهش یافته است که به دنبال این روند تمایل تنباکوکاران کشور به کشت تنباکو به شدت کم شده است.
سخنگوی کمیسیون صنایع با اشاره به اینکه «شرکت دخانیات ایران» در سالهای گذشته ۱۱ هزار نفر نیرو داشته که به علت کاهش تولیدات و کاهش سهم این شرکت از بازار به ۵ هزار نفر تقلیل یافته، افزود: هم اکنون شرکتهای خارجی حدود ۷۰ درصد از بازار ایران را تصاحب کردند و این امر باعث زیان شرکت دخانیات و تنباکوکاران شده است.
فیروزی تصریح کرد: انتصابات افراد متخلف در شرکت دخانیات ایران و انعقاد قرارداد نامناسب یکی دیگر از علل نماینده متقاضی تحقیق و تفحص از«شرکت دخانیات ایران» است.
وی ضمن اشاره به صحبت های مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، افزود: میزان تولید این شرکت در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ افزایش قابل ملاحظه ای یافته است از طرفی احیای مجدد ظرفیت های این شرکت به تلاش بیشتری نیاز دارد.
به قول فیروزی، افزایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه دخانیانت ایران و به کارگیری ظرفیت های خالی همچون پیشنهادات نمایندگان در نشست کمیسیون صنایع بود.
سخنگوی کمیسیون صنایع همینطور اظهار داشت که تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران» در جلسات آینده تعیین تکلیف می شود.1399/10/09
00:00:13
0.0 / 5
1232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵