بدری:

دستگاه دیپلماسی باید ابعاد شهادت حاج قاسم را با جدیت دنبال كند

دستگاه دیپلماسی باید ابعاد شهادت حاج قاسم را با جدیت دنبال كند

پارلمان ایران دات کام: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که دستگاه دیپلماسی کشور باید با جدیت ابعاد حقوقی ترور شهید سلیمانی را دنبال کرده تا جامعه بین الملل پاسخ مناسبی به این جنایت آمریکایی ها دهد.


صدیف بدری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت سردار سلیمانی و لزوم پیگیری حقوقی این موضوع، بیان کرد: از نظر بنده باید یک کار جداگانه از طرف دولت و دستگاه دیپلماسی کشور برای خون بهای شهید سلیمانی دنبال شود. زمانی که رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام می کند که دستور ترور سردار سلیمانی را داده است و با وقاحت این مساله را به همه دنیا می گوید؛ حتما باید با جدیت از نظر حقوقی این مساله دنبال شود. تا از جانب جوامع بین المللی نیز فشاری بر او وارد و محکومیت مناسبی نیز برای او دیده شود.
ایشان سپس اظهار نمود: اقدام دیگر بحث انتقام است که مسئولان دفاعی کشور و سپاه و وزارت دفاع باید آنرا دنبال کنند. همان طوری که سال قبل نیز پایگاه عین الاسد آمریکا را بمباران کردیم. باتوجه به پیشرفت های حوزه دفاعی کشورمان امروز همه دنیا می دانند که ما حرفی در این عرصه برای گفتن داریم.
نماینده مردم اردبیل در مجلس اشاره کرد: ما در عرصه های دیگر نیز باید مرام و راه حاج قاسم را دنبال نماییم. در همه عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باید راه حاج قاسم را پیموده تا اهداف ایشان نیز در این حوزه ها محقق شود.
بدری در آخر اشاره کرد: شهادت ایشان پیام های مختلفی به دنبال داشته است. پیام واضح شهادت ایشان به ملت ها و دولت های منطقه این است که راه استقلال و مقاومت را با جدیت دنبال کرده و در مقابل خواسته های استعمار جهانی تسلیم نشوند. ایثار و از خودگذشتی برای امنیت مردم کشور و منطقه پیام آشکار شهادت حاج قاسم بود که همه باید از آن درس گرفته و در راه تحقق اهداف و آرمان های حاج قاسم حرکت نماییم.
منبع:

1399/10/12
13:11:57
0.0 / 5
1111
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳