فیروزی:

ایرلاین ها تنها مجاز به افزایش قیمت ۱۰ درصدی هستند

ایرلاین ها تنها مجاز به افزایش قیمت ۱۰ درصدی هستند

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که مجلس شورای اسلامی تنها مجوز افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما را داده است و سازمان هواپیمایی کشوری مکلف است با ایرلاین های متخلف برخورد کند.


رحمت الله فیروزی پوربادی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به افزایش قیمت بلیط هواپیما، بیان نمود: باتوجه به انتقادها و شکایت هایی که در این حوزه به کمیسیون عمران مجلس واصل شده بود، کمیسیون چندین جلسه با حضور شرکتهای هواپیمایی، سازمان هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی برگزار کرد. باتوجه به انتظارات شرکتهای هواپیمایی و تاکید آنها بر این که در صورت عدم حمایت تا ۶ ماه آینده هواپیماها زمین گیر خواهند شد؛ در نهایت مجوز افزایش قیمت ۱۰ درصدی داده شد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: اما مجلس شورای اسلامی تنها با افزایش قیمت ۱۰ درصد موافقت کرده است و افزایش بیشتر از ۱۰ درصد تخلف محسوب شده و سازمان هواپیمایی کشوری باید به این مورد ورود کند. همان طوری که امروز شاهد افزایش قیمت در همه حوزه ها هستیم و از آنجائیکه بخشی از هزینه های ایرلاین با دلار باید تامین گردد و امروز نرخ ارز حدود ۲۳ هزار تومان رسیده است، ما نمی توانستیم جلوی افزایش قیمت را در این عرصه بگیریم.
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تنها مجوز افزایش قیمت ۱۰ درصدی به ایرلاین ها داده شده است و هرگونه افزایشی بیش از این میزان تعیین شده خلاف می باشد. مردم شکایات خویش را از ایرلاین ها به سازمان هواپیمایی ارسال نمایند و سازمان هواپیمایی هم باید به این مورد ورود کرده و جلوی افزایش قیمت های نابجا را بگیرد.

منبع:

1399/10/20
14:29:16
0.0 / 5
1149
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴