زارع در تشریح جلسه كمیسیون تلفیق اعلام كرد؛

اختصاص ۲ هزار میلیاردتومان برای تجهیزات مدارس مناطق محروم

اختصاص ۲ هزار میلیاردتومان برای تجهیزات مدارس مناطق محروم

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: 2 هزار میلیارد تومان برای خرید تبلت، عینک، سمعک، تجهیز هنرستان ها و مدارس شبانه روزی در مناطق محروم در اختیار وزارت آموزش پرورش در سال آینده قرار می گیرد.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه امروز (دوشنبه) در نشست خبری، اعلام نمود: طبق مصوبه این کمیسیون در سال آینده به ۳۵ میلیون نفر به صورت ماهانه ۱۸۳ هزار تومان، به ۲۳ میلیون نفر ماهانه ۱۳۶ هزار تومان و به ۲۰ میلیون نفر هم ماهانه ۹۱ هزار تومان پرداخت خواهد شد.
وی اضافه کرد: همین طور برای ۱۰ میلیون نفر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی که در دل همان ۳۵ میلیون نفر قرار دارند، مبلغ ۱۹ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار کمیته امداد و بهزیستی برای پرداخت مستمری مددجویان قرار داده خواهد شد تا علاوه بر یارانه این مستمری را هم به صورت ماهانه پرداخت کنند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اعلان اینکه دولت در لایحه بودجه سال آینده برای ۱۰ میلیون نفر مددجوی کمیته امداد و بهزیستی مبلغی حدود ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان منابع قرار داده بود که در کمیسیون تلفیق بودجه این عدد را به ۱۹ هزار میلیارد تومان رساندیم، گفت: ۱۹ هزار میلیارد تومان را در ردیف های کمیته امداد و بهزیستی در بودجه قرار دادیم تا در سال های آتی پایداری منابع برای پرداخت مستمری و یارانه مددجویان وجود داشته باشد.
زارع افزود: به کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز اجازه داده شد تا در سال آینده حدود ۲ میلیون نفر مشمولان دریافت یارانه را که به نحوی از انحا از دریافت یارانه جا مانده اند تحت پوشش خود قرار داده و به آنها یارانه پرداخت کند.
وی اعلام نمود: همین طور دو هزار میلیارد تومان برای خرید تبلت، عینک، سمعک، تجهیز هنرستان ها و مدارس شبانه روزی در مناطق محروم در اختیار وزارت آموزش پرورش در سال آینده قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اضافه کرد: به سبب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، مبلغ ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق در سال ۱۴۰۰ در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت.
زارع اضافه کرد: همین طور مبلغ ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای کاهش لطمه های اجتماعی، ۵۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار، ۴۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از خانواده های زندانیان، ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای حقوق و غذای سربازان و دو هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای بیمه باربران، خادمان مساجد و دیگر موارد مشخص در سال ۱۴۰۰ تخصیص داده شد.
وی گفت: بر طبق مصوبه این کمیسیون، ۲۲ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم، دو هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان برای یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی، ۵ هزار میلیارد تومان برای خرید یا ساخت مسکن محرومان و رزمندگان معسر، ۹۰۰ میلیارد تومان برای امور رفاهی و تغذیه دانشجویان، هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و همین طور ۴ هزار و ۹۰ میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی ایثارگران در سال آینده تخصیص یافت.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اضافه کرد: باقی موارد هم به تناسب ذکر شده در تبصره ۱۴ در حوزه های مختلف مانند تولید، سلامت، محرومین، دارو و … در کمیسیون تلفیق بودجه تصویب شده است.
زارع اظهار داشت: ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع درآمدی پیشنهادی دولت در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بود که باتوجه به منابع حاصله از حوزه های مختلف در بررسی های کمیسیون تلفیق بودجه، این عدد به حدود ۴۳۰ هزار میلیارد تومان در بحث هدفمندی یارانه ها و تبصره ۱۴ رسید. البته حدود ۷۹ هزار میلیارد تومان در قالب های مختلف به ویژه سهم ۱۴.۵ درصد نفت و گاز پالایشگاه ها و پتروشیمی ها از عدد ۴۳۰ هزار میلیارد تومان کسر شده است.

1399/11/06
18:21:58
0.0 / 5
1067
تگهای خبر: آموزش , تصویب , دولت , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵