نقوی حسینی: دولت بحرین درباره بی احترامی به سرود ملی ایران در بازی فوتبال پاسخگو باشد

نقوی حسینی: دولت بحرین درباره بی احترامی به سرود ملی ایران در بازی فوتبال پاسخگو باشد

پارلمان ایران دات كام: سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توهین به پخش سرود ملی ایران در بازی تیم ملی فوتبال ایران با بحرین را اقدامی سازمان یافته و طراحی شده دانست و اظهار داشت كه باید دولت بحرین پاسخگو باشد.


سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به توهین بحرینی ها به پخش سرود ملی ایران در جریان بازی تیم ملی فوتبال ایران و بحرین اظهار داشت: سرود ملی هر كشور نماد فرهنگی و ملی آن كشور شمرده می شود در جریان تمامی مسابقات ورزشی وقتی سرود ملی كشوری پخش می شود تماشاگران، بازیكنان، مربیان و كادر داوری به احترام می ایستند حتی كشورهایی كه گاهی با یكدیگر مناقشه دارند و یا در حال تخاصم هستند هم به سرود ملی آن كشور احترام می گذارند.
وی ادامه داد: اتفاقی كه در مسابقه فوتبال ایران و بحرین رخ داد اتفاقی نادری در میدان ورزشی است كشورهایی كه برای سرود ملی سایر كشورها احترام می گذارند شأن، فرهنگ و شخصیت خودرا نشان می دهند. متاسفانه تماشاگران بحرینی و بازیكنان آنها از شأن، شخصیت و فرهنگ لازم برای بودن در یك مسابقه ورزشی بین المللی برخوردار نیستند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه «فدراسیون جهانی فوتبال نسبت به این توهین عكس العمل نشان دهد» اضافه كرد: حداقل ترین كار آن است كه با افرادی برخورد شود كه نمی توانند شأن یك كشور را رعایت نمایند آنها باید از عرصه های ورزشی بین الملی حذف شوند تا یاد بگیرند چطور ادب، احترام و نزاكت متقابل را حفظ كنند.
نقوی حسینی تصریح كرد: اگر تنها عده كمی از تماشاگران بحرینی واكنشی به پخش سرود ملی كشورمان داشتند شاید تا حدی می توانستیم آنرا توجیه نماییم، اما وقتی اكثریت تماشاگران و بازیكنان تیم بحرین عكس العمل ناشایست به سرود ملی نشان می دهند و خارج از ادب و نزاكت رفتار می كنند یعنی این كار سازمان یافته، طراحی و مدیریت شده از قبل بوده است. تابحال ندیده ایم در بازی بین الملی، بازیكنان تیم مقابل رفتار بی ادبانه و بی نزاكتی نسبت به سرود ملی تیم مقابل نشان دهند دولت بحرین و فدراسیون این كشور باید پاسخگو باشد.1398/07/24
22:39:33
5.0 / 5
4851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱