بررسی مفاهیم گفتگو در اینترنت

بررسی مفاهیم گفتگو در اینترنت

یكی از اولین متفكرانی كه بر گفتگو برای یافتن حقیقت تاكید می‌كرد، سقراط بود. او معتقد بود آفرینشِ معنا در پرتو گفتگو حاصل می‌شود.


ماهان چت را میتوان به قدیمی ترین چتروم به سبکی ایرانی دانست. ماهان چت از خدمات متفاوت چت روم خود رونمایی کرده است. چت روم های قدیمی به دلیل قدمت زیاد خود دارای اعتبار و محبوبیت بسایری بین کاربران ایرانی می باشند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که ماهان چت بعنوان اولین چت شلوغ شهرت  یادفته است و از قدیمی ترین چتروم ایرانی با سال تاسیس 1386 می باشد گه در زمان خود بعد از یاهو مسنجر یکی از بزرگترین چتروم های ایران بوده و می باشد. همچنین امکانات بی نظیر آن ماهان چت را از سایر چتروم ها متمایز ساخته است. همچنین ماهان چت را با نام چت شلوغ یا شلوغ چت و همچنین با نام انگلیسی MahanChat نیز می شناسند.

گفتگوی اینترنتی و مفاهیم آن

گفتگو نوعی برهم‌کنش بین دو یا چند نفر و ارتباطی بداهه بین دو یا چند نفر از مردم در راستای رسوم است. تحلیل گفتگو شاخه‌ای از جامعه‌شناسی است که به مطالعه ی بافت و ساختار رفتارهای انسانی با نگاهی عمیق‌تر به رفتارهای گفت‌وگو می‌پردازد. یکی از اولین متفکرانی که بر گفتگو برای یافتن حقیقت تاکید می‌کرد، سقراط بود. او معتقد بود آفرینشِ معنا در پرتو گفتگو حاصل می‌شود. بدون مکالمه نمی‌توان انتظار شنیدن و هم رایی داشت. هیچ یک از مکالمات سقراطی برای قانع ساختن یا مخالفت‌ ورزیدن نبود. او شالوده ی این مکالمات را فهم و تفهم می دانست. اساسا گفتگو راهی برای فهمیدن است، راهی که خود نیز بخشی از این دانایی را شکل داده و تنها ابزار دست یافتن به فهم صحیح نیست.

 

1399/11/12
22:57:35
0.0 / 5
982
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام