نماینده مردم در مجلس خبر داد:

ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در بروجرد

ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در بروجرد

لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد نیروگاه 500 مگاواتی در بروجرد آگاهی داد و اظهار داشت: همه شرایط را برای ایجاد نیروگاه در بروجرد مهیا می نماییم.


فاطمه مقصودی امروز در نشست بررسی و جانمایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بروجرد، اظهار نمود: باتوجه به مصرف برق صنایع و شهرهای شمال لرستان و به خصوص شهرستان بروجرد، ایجاد این نیروگاه یکی از اولویت های توسعه شهرستان است.
وی عنوان کرد: باتوجه به نزدیکی خط لوله گاز سراسری و همین طور نیروی کار در منطقه در کنار اراضی ملی می توانیم این نیروگاه را در شهرستان ایجاد نماییم.
مقصودی بیان کرد: تا حالا تفاهم نامه هایی دراین زمینه با وزارت نیرو منعقد شده است.
در ادامه طرزطلب، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود و مناطق پیشنهادی می توانیم این نیروگاه را در شهرستان بروجرد و استان لرستان ایجاد نماییم.
وی ادامه داد: این نیروگاه از نوع نیروگاه های سیکل ترکیبی و با راندمان ۵۸ درصد است که هیچ آلاینده زیست محیطی برای منطقه ندارد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، اشاره کرد: نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در چند ماهه گذشته پیگیر این مهم بوده و باتوجه به همکاری بین بخشی دستگاهها در تلاش هستیم تا این نیروگاه را ایجاد نماییم.
طرزطلب اشاره کرد: این نیروگاه ها مورد تایید سازمان محیط زیست بوده و باتوجه به سیستم این نیروگاه ها، با مصرف آب بسیارکمی فعالیت می نمایند.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حجم سرمایه گذاری این طرح حدود ۲۵۰ میلیون یورو است.
در این جلسه قرار شد بعد از بررسی نقاط پیشنهادی و بازدید میدانی کارشناسان، این طرح بزودی برای حضور سرمایه گذاران به مناقصه گذاشته شود.1399/11/17
13:47:10
0.0 / 5
1139
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴