نصیرایی:

مهریه عامل ثبات زندگی نیست

مهریه عامل ثبات زندگی نیست

به گزارش پارلمان ایران دات کام سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مهریه عامل ثبات زندگی نیست، اظهار داشت: بخش اعظمی از افرادی که در این عرصه گرفتار شدند افرادی بودند که مهریه را عامل ثبات زندگی و تضمین کننده زندگی می دانستند.


حجت الاسلام مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا، درباره طرح جمعیت و تعالی خانواده (جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده)که در کمیسیون فرهنگی مجلس در دست بررسی می باشد و اینکه آیا موضوع مهریه در این طرح جایگاهی دارد؟، عنوان کرد: موضوع طرح جوانی جمعیت، مسئله مهریه نیست. موضوع مهریه یک مسئله جداست و به خودی خود باید برای آن فکر شود، مسئله مهریه، یک مسئله فرمالیته نیست و مسئله ای جدی و حق زوجه است، اما باتوجه به شرایط کنونی و قیمت های سکه و طلا، این مساله به امری تبدیل گشته که نیازمند اندیشه و اقدامی جدی است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: موضوع مهریه و مشکلات آن بارها به ما منعکس شده است و شاهد تماسهای تلفنی مردم بوده ایم، چونکه خیلی ها را گرفتار کرده است، البته اقدامات در این عرصه باید به شکلی باشد که هم حقوق زوجه رعایت شود و هم زندگی ها ثبات خودرا از دست ندهد.
نماینده مردم فردوس و طبس افزود: مهریه عامل ثبات زندگی نیست، این تفکر، اشتباه بزرگی است که برخی مهریه را عامل ثبات در زندگی می دانند، بخش اعظمی از افرادی که در این عرصه گرفتار شدند افرادی بودند که مهریه را عامل ثبات زندگی و تضمین کننده زندگی می دانستند.
نصیرایی همین طور اظهار داشت: اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در بررسی طرح مربوط به مهریه در آن قسمتی که مربوط به حوزه فرهنگ سازی و ازدواج است نظرات اعضای کمیسیون فرهنگی را نیز باید کسب کنند تا یک کار مشترک را در این عرصه شاهد باشیم.
منبع:

1399/11/29
14:01:55
0.0 / 5
1096
تگهای خبر: طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵