قالیباف در پاسخ به تذكر جلال زاده:

اجرای فرمان رهبری درباره تفاهم و وحدت جزو وظایف ما است

اجرای فرمان رهبری درباره تفاهم و وحدت جزو وظایف ما است

پارلمان ایران دات کام: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صحبت های رئیس جمهور در هیأت دولت انتقاد نمود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، وحید جلال زاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ بخشنامه در تذکری اظهار نمود: آیا در روز جلسه غیررسمی مجلس درباره بررسی بیانیه ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، مجلس بی احترامی و بی تربیتی نسبت به دولت داشته که آقای رئیس جمهور ساعتی پیش در هیأت دولت در موعظه اخلاقی به مجلس تذکر می دهد که چند بار باید رهبری به ما تذکر بدهد که اخلاق و ادب را رعایت نماییم.
جلال زاده اظهار داشت: آقای رئیس جمهور می فرماید مردم را مایوس نکنید. چه کسی مال مردم را در بورس هوا کرد؟ مقصر گرانی مسکن کیست؟ آیا باز هم جای قاضی و متهم می خواهد عوض شود؟
وی خطاب به رئیس مجلس اظهار داشت: آقای قالیباف از مجلس دفاع کنید و نگذارید مجلس را متهم کنند. مجلس در کمال آرامش و متانت از حق قانونی و مصوبه خود دفاع کرد. مجلس تصویب کرد که گزارشی از عملکرد دولت در اجرای ماده ۲۳۴ در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به قوه قضاییه ارسال نماید. مجلس است که باید تصمیم گیری کند و کسی حق ندارد جای مجلس تصمیم گیری کند.
به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: مجلس، قوای دیگر و مردم قانون را مبنای کار می دانند. همه مکلف به اجرای قانون به خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران هستیم.
وی ادامه داد: فرمان و رهنمودهای حضرت آقا در خصوص تفاهم و وحدت هم جزو وظایف ما است. ما قانون را با محور همدلی و وحدت پیش می بریم اما همه بدانیم هیچ کدام حق نداریم ذره ای از قانون عقب نشینی نماییم و مجلس هم از قانون عقب نشینی نخواهد کرد.
منبع:

1399/12/07
12:43:26
0.0 / 5
1047
تگهای خبر: تصویب , دولت , رهبری , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱