ارجاع پیشنهاد در ارتباط با تأمین منابع برای خرید تجهیزات نیروهای مسلح به كمیسیون تلفیق

ارجاع پیشنهاد در ارتباط با تأمین منابع برای خرید تجهیزات نیروهای مسلح به كمیسیون تلفیق

به گزارش پارلمان ایران دات کام نمایندگان مجلس پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند که در آن پیشنهاد شده بود از صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح منابعی اختصاص پیدا کند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، در جلسه علنی نوبت عصر امروز شنبه و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش درآمدی ابراهیم عزیزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد این کمیسیون جهت الحاق ماده واحده را بیان کرد.
وی اظهار داشت: پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی این است که در صورت موافقت فرمانده کل قوا، به نیروهای مسلح اجازه داده می شود از محل ۳۸ درصد سهم صندوق توسعه ملی در ارتباط با بند الحاقی تبصره «ب» جهت خرید تجهیزات مورد احتیاج به صورت تهاتر و یا فروش مستقیم نفت اقدام نماید.
عزیزی اظهار داشت که این پیشنهاد گامی برای تقویت تجهیزات دفاعی است تا کنون بخشی از موافقت ها برای مجوز گرفته شده و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هم هماهنگی های لازم را کرده است. در صورت موافقت مجلس و کسب مجوز می توان نیاز جدی نیروهای مسلح را تأمین کرد.
در زمان بررسی این پیشنهاد محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست نمود که این پیشنهاد جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شود.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رییس مجلس هم اظهار داشت که با عنایت به حساس بودن این مورد و برداشت از صندوق این پیشنهاد به کمیسیون تلفیق ارجاع شود تا در کمیسیون تحقیق به صورت دقیق تر بررسی شود.
ازاین رو جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.
منبع:

1399/12/10
14:30:43
0.0 / 5
1212
تگهای خبر: فروش , قاضی , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام