نماینده بهشهر:

سفرهای نوروزی تهدیدی برای سلامت جامعه است

سفرهای نوروزی تهدیدی برای سلامت جامعه است

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انجام سفرهای نوروزی در این شرایط به مصلحت کشور نیست و بهتر است با رعایت پروتکلهای بهداشتی و نرفتن به سفر کمی از فشار کادر درمانی کشور کم نماییم.


غلامرضا شریعتی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و پرهیز از رفتن به سفرهای نوروزی، بیان نمود: متاسفانه ویروس کرونا همچنان در سطح کشور در حال چرخش است و وجود ویروس انگلیسی هم خطر این بیماری را تشدید کرده است. در حدود یک سال و اندی که دنیا درگیر این ویروس شده، هر زمانی که مردم پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کردند ما توانستیم این بیماری را کنترل نماییم اما هر زمانی که نسبت به دستورالعمل های ابلاغی بی توجهی شده متاسفانه شیوع بیماری اوج گرفته و تلفات زیادی برجای گذاشته است.
ایشان در ادامه اظهار نمود:. برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان واجب است تا دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیریم. متاسفانه در چند ماه گذشته و با بی توجهی به دستورالعمل ها و سفارش های بهداشتی شاهد اوج گرفتن این بیماری در سطح استان های مختلف بودیم تا جایی که میزان مرگ و میر به روزانه ۵۰۰ نفر هم افزایش یافته بود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: انجام سفرهای نوروزی در این شرایط اصلا به مصلحت کشور نیست. بهتر است با رعایت پروتکلهای بهداشتی و نرفتن به سفر کمی از فشار کادر درمانی کشور کم نماییم. مقام معظم رهبری هم که هرسال در روزهای نوروز به مشهد مقدس مشرف می شدند سال جاری فرمودند با عنایت به سفارش ستاد ملی مقابله با کرونا به سفر نخواهند رفت.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: وضعیت در سطح استان مازندران بسیار شکننده است و ما هم جزء استان هایی هستیم که ستاد مقابله با کرونا سفر به آنرا ممنوع اعلام نموده است. با کوچک ترین بی توجهی به پروتکلهای بهداشتی و انجام سفرهای تفریحی وضعیت تغییر کرده و بطور قطع کادر درمانی کشور با فشار دوچندان مواجه خواهند شد.
شریعتی در انتها اضافه کرد: برای حفظ سلامتی خود و جامعه ضروریست که سفارش های مسؤلان بهداشتی و ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی گرفته و از انجام سفرهای تفریحی در روزهای نوروز پرهیز نماییم.
منبع:

1399/12/17
13:47:55
0.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴