انتقاد تند از قالیباف:

اینجا مجلس است نه پادگان نظامی

اینجا مجلس است نه پادگان نظامی

به گزارش پارلمان ایران دات کام مهر نوشت: رئیس مجلس در واکنش به انتقاد نمایندگان از هجمه نماینده بافق به رئیس مجلس اظهار داشت: اجازه دهید حرف مخالف هم شنیده شود و بنده درباره محتوای صحبت های این نماینده حرفی نمی زنم.


محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بعنوان مخالف یکی از پیشنهادات بودجه ای نمایندگان قصد صحبت داشت و در ابتدا اظهار داشت: بنده می خواهم تذکری را مطرح کنم.
محمدباقر قالیباف خطاب به وی اظهار داشت: این مساله تبدیل به رویه ای شده است که نمایندگان در ابتدای صحبت های خود تذکری را هم مطرح می کنند و بهتر است فقط مطالب خود درباره موضوع را مطرح کنید.
صباغیان در واکنش به رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای قالیباف! بگذارید حرفم را بزنم. هم اکنون یک رویه ای به وجود آمده است که پیشنهاد دهندگان به بودجه باید در جایگاه هیات رئیسه حاضر شوند و با معاونت قوانین هماهنگ باشند تا بتوانند اظهارات خودرا در صحن مجلس مطرح کنند.
وی بیان کرد: از طرف دیگر متاسفانه شاهدیم چند پیشنهاد نمایندگان از سیستم حذف شده که باید بگویم این رویه به هیچ وجه درست نیست و ما قبلاً هم بودجه بررسی نموده ایم و نباید این روال ادامه یابد.
نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی خطاب به قالیباف اظهار داشت: اینجا مجلس است و پادگان نظامی نیست. شما هم نماینده مجلس هستید و نماینده برتر نیستید و تقاضای ما از شما این است که برمبنای بخشنامه داخلی مجلس عمل کنید.
صباغیان افزود: آقای قالیباف! شما در مجلس یک حزب تشکیل داده اید و کسی هم نمی تواند در مجلس حرف بزند، باید اجازه دهید ما صحبت کنیم؛ شما فقط مجری مجلس شورای اسلامی هستید.
این اظهارات نماینده مردم بافق و مهریز با واکنش برخی از نمایندگان رو به رو شد و نمایندگان دور صندلی صباغیان جمع شدند و به صحبت های وی مقابل رئیس مجلس شورای اسلامی اعتراض کردند. قالیباف: اجازه دهید حرف مخالف شنیده شود
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: از همه نمایندگان می خواهم اجازه دهند صباغیان صحبت هایش را مطرح کند. البته اشکالاتی در صحبت های وی وجود داشت که خود نمایندگان به آن عکس العمل نشان دادند اما درخواست بنده این است که اجازه دهید حرف مخالف هم شنیده شود.

وی خطاب به صباغیان اظهار داشت: شما باید قانون را رعایت کنید و قرار بر این بود که فقط مخالفت خودرا با پیشنهاد یکی از نمایندگان مطرح کنید اما تذکر خودرا طرح کردید که این مساله برخلاف بخشنامه داخلی مجلس است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بنده درباره محتویات صحبت های این نماینده چون خطاب به خودم بود، حرفی نمی زنم و همین طور تذکر برمبنای اصل ۷۵ قانون اساسی نمی دهم. سلیمی: هیات رئیسه انتقادات را با جان و دل می پذیرد
همچنین در ادامه جلسه، علیرضا سلیمی گفت: مجلس چشم و گوش مردم است و در مجلس یازدهم آزادترین اظهارات مطرح می شود و تریبون مجلس برای همه باز است.
وی بیان کرد: مجلس یازدهم، آزادترین مجلس در نظام جمهوری اسلامی بوده است و همه می دانیم از زمانی که این مجلس شروع شده برخی به دنبال هجمه وارد کردن به مجلس هستند.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: از زمان شروع مجلس خبرسازی های جعلی و دروغین مقابل مجلس شروع شده اما هیئت رئیسه مجلس همیشه با جان و دل انتقادات را می پذیرد و تقاضای بنده از نمایندگان آنست که حرف های خلاف واقع مطرح نکنند.
27215


منبع:

1399/12/17
23:27:55
0.0 / 5
1171
تگهای خبر: سیستم , طرح , قانون , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳