محمودزاده:

در سكوت سیاسی پیش از انتخابات به سر می بریم

در سكوت سیاسی پیش از انتخابات به سر می بریم

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این روزها در سکوت سیاسی پیش از انتخابات به سر می بریم. به نظرم خیلی ها منتظر اعلام نامزدهای شاخص مثل معاون اول رئیس جمهور یا رئیس دستگاه قضا و حتی محمد جواد ظریف، هستند. قضاوت شخصی من این است که اگر آقای رئیسی بیاید، قالیباف برنامه ای ندارد.


جلال محمود زاده در گفتگو با ایسنا در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار داشت: همه ما مشکلات کشور را می دانیم. مردم این روزها از عملکرد دولت در زمینه اشتغال و اقتصاد ناراحت هستند. از سوی دیگر مسائلی مثل کاهش ارزش پول ملی و عدم توسعه متوازن مناطق مختلف، بر اعتراض مردم می افزاید.
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال های اخیر طبقات متوسط به پایین بیشتر از دیگر اقشار تحت فشار قرار گرفته اند، اظهار داشت: دولت دوازدهم موفقیتی در زمینه اشتغال و اقتصاد نداشته است. بر مبنای آمارها مسکن در دو سال قبل بیشتر از ۵۰۰ درصد رشد کرده است. ما حتی نتوانستیم اشتغال سابق را هم حفظ نماییم. تعداد زیادی از کارگاه های تولیدی، صنعتی و کشاورزی ما تعطیل شده است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از تورم حاکم بر اقتصاد کشور، وضعیت اقشار متوسط و متوسط رو به پایین را شرح داد و اظهار داشت: ارزش پول ملی ما در چند سال قبل کاهش زیادی را تجربه کرده است. ماجرایی که حتی سخنگوی دولت یک مرتبه صراحتا اظهار داشت که به خاطر کسری بودجه دولت، قیمت ارز را به عبارتی دست کاری کرده ایم. همه این مسائل بر انتخابات ۱۴۰۰ تأثیرگذار است چون که کسی می خواهد نامزد شود باید برای همه مشکلات فوق برنامه عملی داشته باشد.
محمودزاده با تاکید بر «پرهیز از شعارگرایی از جانب نامزدها» اظهار نمود: مردم از حرف های رنگ و لعاب دار خسته شده اند. کسی نمی تواند از این طریق مردم را پای صندوق رأی بکشانند. راه حلش این است که نامزدها برای حل مشکلات سه برنامه کوتاه مدت، متوسط مدت و دراز مدت ارائه نمایند. این برنامه باید قابل اجرا باشد یعنی بر پایه دخل و خرج دولت نوشته شود. شعارهای جناحی اصلاح طلبانه و اصول گرایانه نمی تواند کمکی به جمع کردن رأی کند.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیروزی دولت تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری قبلی اظهار داشت: دولت سابق به مناطق کردنشین و اهل سنت یک بیانیه ۱۰ ماده ای داد. دولت مدعی شده بود که امکانات فراهم نموده و توسعه متوازن ایجاد خواهد نمود. دولت تدبیر و امید ادعا کرده بود که اقلیت های قومی و مذهبی را در مسئولیت ها دخیل کرده و دیدگاه های امنیتی در مناطق مرزی را می کاهد. همه این موارد قول هایی بود که دولت قبلی به ما داد اما هیچ کدام را عملیاتی نکرد. پس نمی توان مردم را با شعار به پای صندوق های رأی کشاند.
محمودزاده راهکار افزایش مشارکت مردم در انتخابات را عرضه برنامه های اقتصادی عملیاتی دانست و تاکید کرد: به نظرم نامزدها باید خیلی زود دست به کار شوند. متأسفانه ما این روزها در سکوت سیاسی پیش از انتخابات به سر می بریم که اصلا چیز خوبی نیست. حتی نمایندگان مجلس هم نمی دانند که چه کسانی به صورت جدی کاندیدا می شوند. ما باید این حقیقت را در نظر بگیریم که در حالت عادی وضعیت خوبی از نظر مشارکت نخواهیم داشت؛ سکوت فعلی می تواند وضعیت را بدتر کند. چون که لازمه ایجاد شور و شوق در مردم این است که جناح های سیاسی در ایران سریعا نامزدها و برنامه هایشان را رسما اعلام کنند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که علت سکوت فعلی چیست؟ اظهار داشت: نظر من این است که خیلی ها منتظر اعلام نامزدهای شاخص هستند. نامزدهای شاخص مثل معاون اول رئیس جمهور یا رئیس دستگاه قضا و حتی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت دوازدهم. خیلی از نامزدها منتظر این هستند که چه کسانی از افراد مذکور برای انتخابات می آیند. ما نیازمند مشارکت حداکثری هستیم. اعلام کاندیداتوری این افراد یا کاندید نشدن آنها به صورت قطعی، سکوت سیاسی فعلی را می شکند.
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در مورد احتمال حضور یا عدم حضور محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من فکر می کنم که آقای قالیباف منتظر آقای رئیسی است. قضاوت شخصی من این است که اگر آقای رئیسی بیاید، قالیباف برنامه ای ندارد. اعلام حضور نامزدهای شاخص همه چیز را مشخص می کند. ما نسبت به سال های گذشته تحرک سیاسی کمی داریم و حال و هوای انتخابات در میان مردم و مسؤلان ضعیف است. این وضعیت باید تغییر کند.
منبع:

1399/12/18
11:15:26
0.0 / 5
1173
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام