چرا حامیان قالیباف، دست بردن در بودجه را عادی می دانند؟

چرا حامیان قالیباف، دست بردن در بودجه را عادی می دانند؟

به گزارش پارلمان ایران دات کام شرق نوشت: هرچند حامیان قالیباف دست کاری بودجه را امری عادی جلوه می دهند اما بهرام پارسایی نماینده پیشین مجلس گفته است: متأسفانه در یک رفتار غیرمرسوم، بودجه ای که در سال ۹۹ مراحل تصویب و تأیید نهایی شورای نگهبان را گذرانده، تغییر کرده و در این میان عده ای به جای عذرخواهی و پاسخ گویی، به بدترین شکل از این کار دفاع هم می کنند.


پارسایی تصریح کرد: دست بردن به بودجه ای که مراحل تصویب و تأیید خویش را طی کرده و برای اجرا به دولت ابلاغ گردیده، پدیده ای است که تا حالا اتفاق نیفتاده است. در مجلسی که خودش قانون گذار است و باید بر قانون اساسی نظارت کند، طبق میل و نظر اشخاصی مجلس را دور می زنند و با این کار به وجهه و جایگاه مجلس صدمه می زنند. وی با اشاره به اینکه سابقه نداشته است که به این شکل چند نفر در بودجه دست ببرند، تاکید کرد: ممکن بود افرادی پیشنهاد بدهند و در کمیسیون تلفیق تصویب شود و به صحن مجلس بیاید ولی پس از طی مراحل قانونی، اولین بار چنین اتفاقی درباره بودجه رخ داده است.
محمدجواد حق شناس، فعال سیاسی اصلاح طلب هم در این رابطه گفته است: نخستین نهادی که باید به این بی قانونی رسیدگی کند، خود مجلس است. متولی مجلس و قانون، نمایندگان فعلی مجلس و هیئت رئیسه و در صدر آنها رئیس مجلس است. جلال میرزایی، نماینده سابق مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی هم در این حوزه تصریح کرد: در جامعه وقتی مساله ای مطرح می شود، جاروجنجال رسانه ای، اصل قضیه را به حاشیه می برد، باید مسئولیت این اقدام مشخص شود، مصوبات کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس مشخص است با استخراج اطلاعات به سادگی این مساله شفاف سازی می شود. میرزایی خاطرنشان کرد: اضافه نمودن اعتبارات بعضی از دستگاه ها نوعی بدعت در قانون گذاری است و جایگاه مجلس و شأن نمایندگان را زیر سؤال می برد. دست کاری جداول بودجه با هر قصد و نیتی که انجام شده باشد، عدم عرضه توضیح و پاسخی دقیق راهکاری برای اقناع افکار عمومی نخواهد بود. درست است جو انتخابات ریاست جمهوری و دغدغه فتح پاستور خواب را از چشم برخی نمایندگان مجلس همچون هیئت رئیسه ربوده و هرآنچه می گویند و انجام می دهند در جهت پیروزی در انتخابات است اما همین تخلف (هرچند از دید آنها ناچیز) به سادگی آن روی سکه مدیریت این قشر را نشان داده و در یک زمین سوخته درحال بازی سیاسی هستند. حمله به معترضین به دست کاری جداول بیشتر از آنکه معنای دفاع داشته باشد، نشان از خالی بودن دست آنهاست؛ مگر اینکه بتوانند ادله و اسناد قابل دفاعی ارائه نمایند که تابحال چنین اتفاقی نیفتاده است. 23302


منبع:

1400/02/14
21:10:25
0.0 / 5
1005
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام