معاون پارلمانی رئیس جمهور در همایش نخبگان دانشجویی كرمان:

بزودی تکلیف استانداری کرمان معلوم می شود

بزودی تکلیف استانداری کرمان معلوم می شود

کرمان معاون پارلمانی رییس جمهور درباره روند انتخاب استاندار کرمان اظهار نمود: نمایندگان مجلس در امور دولت نباید دخالت کنند اما از آنها برای انتخاب استاندار استان شان نظرخواهی کردیم و اختلاف نظری برای مسند استانداری کرمان وجود دارد و تلاش می نماییم که دود این اختلافات به چشم مردم نرود و بزودی تکلیف استانداری کرمان معلوم می شود.سید "محمد حسینی" قبل از ظهر امروز سیزدهم آذرماه در همایش نخبگان دانشجویی سراسر استان کرمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، حضور در جمع های دانشجویی را مفید دانست و اظهار داشت: دانشجویان قشر خلاق و پویا هستند و باید تعامل با این قشر داشته باشیم.

وی در ادامه نامگذاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی را به فال نیک گرفت و در ادامه با یادآوری تاریخ از دوران مصدق و ملی شدن نفت اظهار نمود: منافع انگلیس با ملی شدن نفت قطع شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از روی کار آمدن رضا خان و محمدرضا شاه پهلوی به وسیله کودتا سخن گفت و اشاره کرد: آمریکایی ها به دنبال این بودند که سبک زندگی و فرهنگ آمریکایی را در ایران نهادینه کنند پس 16 آذرماه فقط یک بحث فقط سیاسی نبود. با جنگ و دعوا نمی توانیم جهاد تبیینی انجام داد بلکه باید با حکمت و منطق مسایل کشور را تبیین کرد و در جدال هم باید جدال احسن داشت.

حسینی با اشاره به تاثیر جنبش دانشجویی اظهار نمود: خون سه دانشجو به ناحق ریخته شد و این که ما با آمریکا سر سازگاری نداریم فقط به خاطر شهادت سردار سلیمانی نیست و از سال 1332 بگویند که کجا به نفع ملت ما کاری کرده است.

وی با اشاره به اشتراک فرهنگی ایران در دوران قدیم با کشورهای دیگر اظهار نمود: در ادبیات فارسی و اشعار قدیمی این ارتباطات مشهود است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: در 13 آبان 1343 امام راحل به کاپیتالیسیون اعتراض می کنند و امام را به ترکیه و سپس به نجف تبعید کردند.

وی بیان کرد: آمریکا پس از انقلاب در ایران به دنبال کودتا، جنگ، اختلاف افکنی بین قومیت ها و... بوده و در مذاکرات هسته ای، هشت سال ایران را سرکار گذاشتند و تحریم ها را بر نداشتند.

حسینی اضافه کرد: حالا زمان دیکته کردن متن برجام آمریکایی گذشته و امروز ما متن برجام را تعیین می نماییم و اگر به نتیجه مطلوب رسیدیم بهتر و اگر نرسیدیم به سمت قدرت های شرق حرکت می نماییم. تیم ایران مجهز سر میز مذاکره رفته و مسئولین کشور با قدرت کار خودرا در داخل انجام می دهند و شرطی مسایل کشور را اداره نمی نماییم. حالا عضو دائمی سازمان شانگهای شدیم.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و صف های مرغ و... که در سالهای قبل ایجاد می شد، اظهار نمود: تلاش می نماییم مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم رفع نماییم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اعلان اینکه در دولت سیزدهم از نیروی جوان بهره برده است و چند وزارتخانه توسط نیروهای جوان اداره می شود، بیان کرد: نیروهای جوان و نخبه به کار می گیریم و از تجربیات نیز بهره خواهیم برد.

وی در ادامه اشاره کرد: ما اهل گفتمان هستیم اما ساده لوح نیستیم و دنبال جنگ نیستیم.

وی در ادامه سخنانش اشاره کرد: هماهنگی و انسجامی در بحث اقتصادی وجود دارد و اختلاف نظر کارشناسی ممکن وجود داشته باشد اما با گفتمان این اختلاف نظر حل می نماییم و مشکل کشور در دولت قبل این بود که رئیس جمهور برای مسایل اقتصادی وقت زیادی نمی گذاشت.

معاون پارلمانی رییس جمهوری بی اعتنایی به مردم را بسیار بد دانست و اظهار نمود: این دولت، یک دولت مردمی خواهد بود و دولت های که در طول چهل سال قبل داشتیم بطور کامل دولت در تراز انقلاب اسلامی نبودند.

وی بیان کرد: در دولت فعلی هیچ مصوبه ای وجود ندارد که ابلاغ نشده باشد اما در دولت قبل این موارد وجود داشت و در دولت سیزدهم عزم و اراده ای برای رفع مشکلات وجود دارد.

حسینی در ادامه با اشاره به بحران آب در کشور اشاره کرد: بیشتر استانها با کم آبی روبرو هستند و ممکنست در گذشته نحوه کشت و جایگذاری صنایع ما در مناطق اشتباه بوده است و باید نحوه استفاده از آب های ژرف و دریا در دستور کار قرار گیرد و الان شورای آب در دولت تشکیل شده است.

وی در ادامه گریزی به واکسیناسیون زد و اظهار داشت: واکسیناسیون را به پذیرش FATF گره زده بودند.

به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، در این نشست دانشجویان درباره درباره مذاکرات 4+1 و موضع ایران در این دوره از مذاکرات و همین طور از دخیل بودن دانشجویان در مسایل مشورتی کشور سخن گفتند و در ادامه بر لزوم مشخص بود شان و جایگاه دانشجو در دولت سیزدهم تاکید نمودند.

همچنین خواهان تعیین تکلیف شدن وضعیت استاندار کرمان و توجه بیشتر به وضعیت اقتصادی و معیشت مردم شدند و در ادامه یکی از دانشجویان نابینا از مشکلات دانشجویان نابینا سخن گفت و خواهان کمک بیشتر به دانشجویان معلول و اشتغال آنها شد.

برپایه این گزارش، بازبینی و بروزرسانی قوانین از دیگر خواسته های دانشجویان بود و همین طور گفتند؛ متاسفانه در ایران برعکس همه کشورهای پیشرفته، افراد مسن در مسند کارها قرار دارند و جوانان مشاور آنها هستند و همین طور به مشکلات آبی استان نیز اشاره شد.

دانشجویان با انتقاد شدید از وجود دو مجمع نمایندگان در استان و ایراد و مشکل بزرگی که کرمان را گرفتار این وضعیت کرده را بیشتر متوجه اختلاف بین نمایندگان مردم استان در مجلس دانستند و در ادامه بیان کردند: متاسفانه کرمان در طول این چهل سال با نگاه سرمایه داری اداره شده است.

به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، آنان پیشنهاد راه اندازی یک سایت برای گرفتن نظرات مردم و نخبگان درباره طرح ها و قوانینی که در مجلس شورای اسلامی باید به تصویب رسد، کردند و در ادامه از نبود زیرساخت های لازم در کرمان برای میزبانی از زوار مرقد شهید سلیمانی گلایه کردند.
1400/09/13
16:57:31
0.0 / 5
967
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴