رهبر انقلاب سیاست های کلی برنامه هفتم را ابلاغ کردند

رهبر انقلاب سیاست های کلی برنامه هفتم را ابلاغ کردند

به گزارش پارلمان ایران دات کام، تسنیم نوشت: ​​​​​​​رهبر انقلاب سیاست های کلی برنامه هفتم را که بعد از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت و با اولویت پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت تعیین شده است، به سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند.حضرت آیت الله خامنه ای در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست های کلی برنامه هفتم را که بعد از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام و با اولویت پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت تعیین شده است، به سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند.
رهبر انقلاب اسلامی با تشکر از فعالیت فشرده اعضاء و دبیرخانه مجمع در عرضه نظرات و مشارکت فعال قوای سه گانه و سایر ارکان نظام، تهیه و تصویب قانون برنامه هفتم بر اساس این سیاستها را گامی دیگر در تحقق اهداف نظام خواندند و بر نظارت فعال بر حسن اجرای سیاستها تاکید کردند.
سیاستهای کلی برنامه هفتم در ۷ سرفصل «اقتصادی»، «امور زیربنایی»، «فرهنگی و اجتماعی»، «علمی، فناوری و آموزشی»، «سیاسی و سیاست خارجی»، «دفاعی و امنیتی»، «اداری، حقوقی و قضایی» و در ۲۶ بند تصویب شده است.
متن نامه رهبر انقلاب اسلامی و سیاست های ابلاغی برنامه پنج ساله هفتم به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سیاست های کلی برنامه هفتم که با اولویت اصلی «پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت» تعیین شده است، ابلاغ می گردد:
از اعضای محترم بخصوص رئیس مکرّم مجمع تشخیص مصلحت نظام و هم دبیرخانه ی آن که با فعالیت فشرده و کوشش فراوان در جلسات صحن مجمع و کمیسیون ذی ربط، پیش نویس سیاست های کلی برنامه هفتم را مورد بررسی قرار دادند و نظرات خویش را در این حوزه به اینجانب عرضه کردند، تقدیر و تشکر می کنم.
مشارکت فعال و مؤثر دولت و مجلس و قوه قضاییه و سایر ارکان نظام هم شایسته ی تقدیر است.
تهیه و تصویب قانون برنامه هفتم بر اساس این سیاست ها و اجرای دقیق و مسؤولانه ی آن، گامی دیگر در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود همچنان که نظارت فعال هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت، به حُسن اجرای سیاست های کلی برنامه، کمک خواهد نمود.
شایسته است بعضی از راه های تحقق سیاست ها و الزامات مالی و شاخصهای کمّی که در پیشنهادهای مجمع است و در مجموعه ی سیاست های ابلاغی مذکور نیست، در حد وسع و امکانات دولت در تهیه ی لایحه مورد توجه و عمل قرار گیرد.


بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب: تشکیل مجمع جهانی خاندان به معنای مقابله و دشمنی با غیرشیعه نیست تحلیل متفاوت رهبر انقلاب از نقش گورباچف در «طرح آمریکایی فروپاشی شوروی»
۲۱۲۲۰

1401/06/21
22:46:06
0.0 / 5
236
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , برنامه , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲