پای ویلاهای ۵۰۰ میلیاردتومانی به مجلس باز شد

پای ویلاهای ۵۰۰ میلیاردتومانی به مجلس باز شد

به گزارش پارلمان ایران دات كام در جلسه امروز مجلس موضوعات مختلفی از جعل مدرك تا رسیدگی به تخلفات املاك نجومی از جانب نمایندگان عنوان شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از خبر آنلاین، در نشست علنی امروز مجلس بحث های متفاوتی عنوان شد از تغییر واحد پولی از ریال به تومان تا بررسی گزارش درباره مدرک تحصیلی حسین فریدون. در این میان نمایندگان مجلس در نطق ها و تذکراتشان هم به موضوعات دیگر همچون جعل مدرک تحصیلی که اشاره به پرونده سینا کمالخانی نماینده تفرش داشت پرداختند. جعل مدرک کمتر از ضد انقلاب نیست اصغر مسعودی نماینده نی ریز و استهبان یکی از همان نمایندگانی بود که آخرین نطق خویش را در مجلس ایراد کرد او اظهار داشت: مجلس طبق فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی در راس امور و عصاره فضائل ملت است این در حالیست که از داخل و خارج صداهای مختلفی ضد مجلس دهم راه افتاده است. مجلس دهم ۱۰ هزار تذکر به رئیس جمهور و وزرا داده است که نشان دهنده فعالیت مؤثر آن است. نماینده نی ریز در مجلس اظهار داشت: عده ای بنا را بر آن گذاشتند که مشکلات تحریم و سیل و زلزله را در کشور نبینند. اگر به مطالبات مردم پاسخ ندهیم سیل بی اعتمادی به نظام، انقلاب و کشور زیاد خواهد شد و این در حالیست که ما شاهد گرانی سرسام آوری هستیم که کمر مردم را شکسته است و دولت باید به توده های مردم توجه کند. او افزود: مجلس یک صدا فریاد زد که باید به فکر معیشت مردم و طبقات محروم جامعه باشیم. نباید رانت و ربا ریشه انقلاب را بسوزاند ضمن اینکه نباید مردم به کشور و انقلاب بدبین شوند. مسعودی اضافه کرد: وزارت کشور و هیأت های اجرایی باید گزارشی را هزینه های انتخاباتی نامزدهای انتخابات به مردم عرضه کنند این در حالیست که مجلس دهم شفافیت تأمین هزینه های انتخاباتی نامزدها را مصوب کرده است. شعارها و عده های غیرواقعی و جعل مدرک کمتر از اقدامات ضد انقلابی ضد کشور نیست. نماینده نی ریز در مجلس اشاره کرد: سردار سلیمانی گوهر گران بهای انسانی بود که با اخلاق مداری، انسانیت، مردم محوری و رعایت حدود شرعی توانست مکتب سلیمانی را رقم بزند. مسعودی اظهار داشت: انقلابی گری با تقوای دینی و حساسیت درباره دشمن شکل می گیرد؛ مصادره سلیمانی با مکتب سلیمانی که فراجناحی بود نباید صورت گیرد. آنها که تهمت زدند مجلس مصوب کرده که قاسم سلیمانی را می خواهند تحویل دهند تهمت بزرگی به این مجلس زدند و اقدامی ضد انقلابی کردند. تذکر درباره سهام عدالت سهام عدالت هم یکی از آن موضوعاتی است که این روزها بحث داغی دارد. در جریان نشست علنی امروز مجلس، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی خود اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی ۵۲ میلیون نفر از جمعیت ایران را بعنوان ثبت نام کنندگان سهام عدالت معرفی کرده است، در صورتیکه تعاونی ها، سهام عدالت را ۴۲ میلیون معرفی کرده اند.
نماینده مردم شاهین شهر با اعلان اینکه دولت در سال ۹۶ لایحه ای جهت ساماندهی سهام عدالت به مجلس عرضه کرد که به سبب تعدد طرح ها در کمیسیون اقتصادی به نتیجه مشخصی نرسید، اضافه کرد: دولت مجبور شد روش آزادسازی سهام عدالت را با اجازه از مقام معظم رهبری آغاز کند.
او با اشاره به تبعیض های موجود در سهام عدالت خطاب به پزشکیان نایب رییس مجلس اظهار داشت: افرادی در زمان ثبت نام سهام عدالت شرایط دریافت سهام عدالت را داشتند، اما به دلایلی نتوانستند از آن بهره مند شوند، از طرفی امروزه هم افرادی هستند که شرایط را دارند، اما از آن محرومند. از شما درخواست دارم برای این افراد تدبیری اندیشیده شود.
مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این نماینده اظهار داشت: از دولت درخواست می کنم برای افراد مستحقی که سهام عدالت دیده نشده اند، اقدامات لازم را صورت دهد.
ماجرای املاک نجومی و آخر مجلس دهم
یکی از موضوعاتی که روزهای اول مجلس دهم نمایندگان تهران به جد پیگیر آن بودند مبحث تخلفات املاک نجومی در شهرداری تهران آن هم در زمان سکان داری محمدباقر قالیباف بود موضوعی که طرح تحقیق تفحص آن با هزار مانع در آخرین روز از سال ۹۵ به صحن علنی مجلس اما لابی ها مانع از به سرانجام رسیدن آن شد حالا با نزدیک شدن به پایان مجلس دهم و راهیابی قالیباف به مجلس یازدهم مصطفی کواکبیان در صحن علنی تخلفات آن سال را بار دیگر بازگو کرد و از ضرورت رسیدگی به آن سخن می گوید. وی در تذکری در جریان نشست علنی امروز مجلس اظهار داشت: اگر کمیسیون های مجلس در ایام باقیمانده از مجلس دهم تعطیل می باشد، اعلام گردد، اما اگر فعال است، باید به روند کاری خود ادامه دهد.
او افزود: طرح تحقیق و تفحص از حوادث بعد از افزایش قیمت بنزین در آبان ماه مدتی است که در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها عنوان شد، اما جلسه ای جهت بررسی آن تشکیل نمی گردد.
این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به نایب رییس مجلس افزود: همینطور طرح تحقیق و تفحص از املاک نجومی شهرداری تهران هم در کمیسیون عمران مجلس مطرح شده که باید هر چه سریعتر به نتیجه برسد، ازاین رو از شما درخواست می کنم تاکید فرمایید تا در این روزهای باقیمانده از مجلس دهم به یک نتیجه مشخص برسد.
بی خانمانی مردم در مقابل خرید و فروش ویلاهای چند صد میلیاردی عده ای خاص، عادلانه نیست
بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان هم در تذکر شفاهی خود ضمن درخواست رسیدگی به وضعیت جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: مشکل افزایش حقوق بازنشستگان کشوری هنوز حل نشده است که باید به آن رسیدگی شود. نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: در صورتیکه خیلی از مردم در کشور فاقد خانه و مسکن هستند و کمترین امکانات را دارند در فضای مجازی دیده می شود که ویلاهای بیشتر از ۵۰۰ میلیارد تومانی در دست افرادی است که معلوم نیست به چه روشی به منابع کشور دسترسی پیدا کرده اند. عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در انتها با اعلان اینکه منابع کشور باید به صورت عادلانه تقسیم شود، اشاره کرد: عده ای در کشور بی خانمان هستند وعده ای در حال خرید و فروش ویلاهای چند صد میلیاردی
۲۷۲۱۶

1399/02/15
20:57:35
5.0 / 5
3094
تگهای خبر: پرونده , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳