حزب ندای ایرانیان:

مجلس در طرح تامین عرضه قیر رایگان بازبینی كند

مجلس در طرح تامین عرضه قیر رایگان بازبینی كند

پارلمان ایران دات كام: شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانیان خواهان بازبینی مجلس در طرح تامین عرضه قیر رایگان (تهاتری) شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، جلسه شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانی ها به ریاست سید محمد صادق خرازی دبیر کل حزب و با حضور مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی و اعضای شورای سیاست گذاری به صورت مجازی برگزار گردید. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی پیرامون «بحران کرونا»، «اعتراض کارگران هفت تپه به عدم پرداخت مناسب مطالبات» و «طرح تامین عرضه قیر رایگان (تهاتری) مجلس شورای اسلامی» همچون موارد بررسی شده در جلسه شورای سیاست گذاری بود.
در ابتدا اعتراض کارگران هفت تپه به عدم پرداخت مناسب مطالبات مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورای سیاست گذاری تاکید کردند مسئولین صدای مظلومیت و اعتراض به حق کارگران هفت تپه نسبت به پرداخت نشدن مناسب مطالبات را بشنوند. وضعیت بحرانی کارگران هفت تپه نتیجه سال ها بی تدبیری است. خصوصی سازی از نیازهای کشور است ولی تا زمانی که بخش خصوصی واقعی در کشور شکل نگیرد امکان موفقیت خصوصی سازی در نیشکر هفت تپه و سایر شرکت ها ممکن نخواهد بود. انتظار می رود در مورد واگذاری ها و خصوصی سازی واحدهایی مانند هفت تپه که گرفتار بحران شده اند، بازبینی شود.
بررسی طرح تامین عرضه قیر رایگان (تهاتری) از دیگر مباحث این جلسه بود و طی آن تاکید شد که اقدام مجلس شورای اسلامی در مورد تامین قیر رایگان (تهاتری) مورد نقد جدی است! تصمیمی که فساد انگیز است و به توزیع رانت و تبعیض و فساد منتهی خواهد شد. طرحی که به قول کارشناسان خروجی آن توزیع رانت دو هزار میلیاردی برای قیرسازان، ایجاد فساد در زنجیره توزیع، اختلال در بورس کالا و افت کیفیت پروژه های عمرانی خواهد شد، به چه دلیل به صورت دو فوریتی بررسی و مصوب شده است؟. قابل پذیرش نمی باشد که نخستین مصوبه مجلس شورای اسلامی طرحی است که در سالیان گذشته فساد آور تلقی شده است! شایسته است مجلس شورای اسلامی در مورد این طرح بازبینی کند.
بررسی بحران کرونا در کشور و اوج گیری مجدد آن از دیگر مباحث این جلسه بود و اعضا به بحث پیرامون وضعیت کرونا در ایران و مدیریت بحران کرونا پرداختند در انتها مقرر شد بر اساس این مباحثات مطرح شده در این نشست، شورای سیاست گذاری اطلاعیه ای صادر و در آن به دیدگاه ها و رویکردهای حزب ندا در زمینه مدیریت کرونا در کشور پرداخته شود.
منبع:

1399/05/11
15:03:18
5.0 / 5
2271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲