فروزنده :

نخبگان و رسانه ها نقشه دشمن راتبیین كنند

نخبگان و رسانه ها نقشه دشمن راتبیین كنند

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك كارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: نخبگانی كه تریبون در اختیار دارند و رسانه های ما باید نقشه دشمن را تبیین كنند و نشان بدهند كه دشمن به دنبال ضربه زدن به كشور است.لطف الله فروزنده، استاد دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر در تبیین جریان «تحریف» که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی عید قربان به آن اشاره کردند، اظهار داشت: دشمن طراحی بسیار گسترده ای ضد نظام جمهوری اسلامی انجام داده به این علت که امروز گفتمان جمهوری اسلامی مورد پذیرش قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: امروز گفتمان جمهوری اسلامی در سطح منطقه اول است و با این گفتمان در سطح بین المللی هم در مقابل استکبار جهانی عرض اندام می کند.
فروزنده با اشاره به اینکه استکبار جهانی از تمام ظرفیت هایش در مقابل جمهوری اسلامی ایران استفاده می نماید، اظهار داشت: به صورت کلی آنها دو راهبرد را در دستور کار خود دارند: که یکی راهبرد تحریم و دومی راهبرد تحریف است.
وی همینطور اظهار داشت: تحریف در واقع همان جنگ گسترده روانی است که آنها به نحو جدی دنبال می کنند و متأسفانه برخی عوامل دگراندیش در داخل کشور هم به این مساله دامن می زنند و می خواهند تصوراتی را ایجاد کنند که ملت ایران از مقاومت دست بردارند، چون این ملت در ۴۰ سال قبل با مقاومت کم نظیر خود به دستاوردهای بزرگی رسیده است.
این فعال سیاسی تصریح کرد: امروز ایران در صحنه های مختلف؛ صحنه پزشکی، هسته ای، صنایع نظامی و هایتک جزو کشورهای اول دنیاست و اگر دولتمردان ما به توانمندی داخلی توجه داشته باشند و اقتصاد مقاومتی را پیاده کنند و برای نیروهای جوان خلاق ظرفیت سازی کنند طبیعتاً پیشرفت ما بیشتر از این خواهد بود.
نماینده اسبق مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: دشمنان ایران راه نظامی برای مقابله ندارند، تحریم هایشان هم به نتیجه نرسیده، ازاین رو جنگ روانی گسترده ای را به راه انداخته اند تا دستاوردهای به دست آمده را تحریف کنند و ملت ایران را ناامید کنند.
این کارشناس مسائل سیاسی درباره چاره مقابله با جریان تحریف اظهار داشت: نخبگانی که تریبون در اختیار دارند و رسانه های ما باید نقشه دشمن را تبیین کنند و نشان بدهند که دشمن به دنبال ضربه زدن به کشور است، با اینکه مردم ما به خوبی به این مسائل آگاهند.
فروزنده تصریح کرد: امروز یک فرصت طلایی برای ما پیدا شده که جراحی اقتصادی انجام دهیم و اقتصاد منهای خام فروشی نفت را دنبال نماییم تا بتوانیم از قبل آن ارزش افزوده ایجاد نماییم.
وی اضافه کرد: همینطور در شرایط امروز می توانیم وابستگی به دلار را به حداقل برسانیم و همکاریهای چندجانبه با کشورهای دوست مثل هند، پاکستان، روسیه، چین و سایر همسایگان داشته باشیم.
این کارشناس مسائل سیاسی در انتها خاطرنشان کرد: ما باید کار جدی در حوزه رسانه را در دستور کار قرار دهیم تا مردم و به خصوص جوانان ما امیدوار باشند و باید با افزایش کارآمدی دولت و سایر دستگاه ها مشکلات اقتصادی را هر چه زودتر حل نماییم و این افق را به جوانان نشان دهیم که ما می توانیم و ظرفیت های بسیار بالایی داریم به جهت اینکه یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان باشیم.


منبع:

1399/05/18
15:45:23
5.0 / 5
2219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱