خضریان خبر داد

بررسی شكایت از معاون سابق وزیر بهداشت در كمیسیون اصل نود

بررسی شكایت از معاون سابق وزیر بهداشت در كمیسیون اصل نود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ضمن اشاره به بررسی شکایت از رضا ملک زاده معاون سابق وزیر بهداشت اظهار داشت که مقرر است بعد از وصول دفاعیات وی این پرونده به مراجع حقوقی مرتبط ارسال شود.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا عنوان کرد: ۴۰ شکایت در مورد عملکرد رضا ملک زاده معاون سابق تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارجاع شده بود و اعضای کمیسیون با حضور رؤسای دانشکده های طب سنتی، کارشناس های مرکز پژوهشها و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به این شکایات رسیدگی و آنها را بررسی کردند.
وی ادامه داد: شکایات واصله در ۳ محور تصدی همزمان بیشتر از یک شغل برخلاف اصل ۱۴۱ قانون اساسی، عدم پشتیبانی از طب سنتی مکمل علمی و بی توجهی به یافته های علمی در این خصوص در زمان مسئولیت معاونت در وزارت بهداشت و همینطور تخلف و تعارض منافع در صدور مجوز برای بکارگیری نوعی خاص از داروی هپاتیت C بود.
نماینده تهران در مجلس افزود: ایشان در مورد عدم پشتیبانی از طب سنتی مکمل و بی توجهی به یافته های علمی و کارشناسی در این خصوص و در دفاع از عملکرد خود در اینباره اظهار داشتند که در زمان مسئولیتشان در وزارت بهداشت طب سنتی و طب مکمل علمی و دانشگاهی رشد خوبی داشته و توانسته در کنار طب مدرن خدمات فراوانی به جامعه پزشکی انجام دهد، اما بررسی های کمیسیون و استناد به گزارشات به دست آمده نشان داد اتفاق رخ داده ناشی از حمایت های معاونت تحقیقات و فناوری نبوده و محصول فعالیت دانشکده های طب سنتی و مراکز علمی کشور است، همینطور در مورد ممنوعیت تصدی بیشتر از یک شغل تخلف آقای ملک زاده برای کمیسیون محرز شد و مسئولیت همزمان ایشان حداقل در دو شغل برای اعضای کمیسیون شفاف بود.
خضریان اضافه کرد: رشد قارچ گونه مدعیان طب سنتی که باعث سوءاستفاده این افراد شده است به شکلی حاصل عملکرد ایشان در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و عدم پشتیبانی از طب سنتی علمی مکمل و دانشگاهی بوده است که موجبات نارضایتی جامعه علمی کشور را فراهم نموده است.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: آقای ملک زاده همزمان با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت رئیس انجمن متخصصین گوارش و کبد و مدیرعامل یکی از شرکتهای تولیدکننده داروی هپاتیت C هم بوده اند و در دستورالعمل های صادرشده از جانب وزارت بهداشت و انجمن، داروی ساخته شده توسط شرکت خویش را با نام تجاری آن شرکت بعنوان داروی اصلی معرفی می کردند و این سبب متضرر شدن شرکتهای تولیدی دیگر شده و به شکلی زیان به تولید کشور وارد کرده است و این تخلف هم برای کمیسیون محرز شد.
خضریان در انتها تصریح کرد: مقرر شد گزارش نهایی بررسی های کمیسیون و کارگروه مربوطه بعد از وصول دفاعیات نهایی جناب آقای دکتر ملک زاده برای رسیدگی به مراجع حقوقی مرتبط ارسال شود.
منبع:

1399/12/02
20:22:38
0.0 / 5
1111
تگهای خبر: آموزش , پرونده , خدمات , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴