شروط مجلس برای بخشودگی جرایم بیمه كارفرمایان

شروط مجلس برای بخشودگی جرایم بیمه كارفرمایان

به گزارش پارلمان ایران دات کام نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف که نیروی انسانی کارگاه خویش را در طول یکساله گذشته حفظ نموده اند، از بخشودگی جرایم در ارتباط با بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه) و در ادامه بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۰، بندهای الحاقی ۳ و ۴ تبصره ۵ ماده واحده لایحه بودجه را تصویب کردند.
طبق بند الحاقی ۳، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلفند در قالب ماده ۸ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، مقدمات لازم شامل انجام امور کارگزاری، ابلاغ قرارداد همسان واگذاری، صدور موافقتنامه و سایر زیرساخت های مورد نیاز برای واگذاری مطالبات قراردادی( فاکتورینگ) تا سقف صد هزار میلیارد ریال را فراهم نمایند.
سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارائی موظفند گزارش عملکرد این بند را به صورت سه ماهه به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.
بر مبنای بند الحاقی ۴ این تبصره، کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف که حداقل به مدت یکسال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه خود بر اساس لیست بهمن ماه سال ۱۳۹۸ اقدام نموده اند و لیست حق بیمه جاری کارکنان شاغل را در طول دوره تقسیط ارسال و پرداخت می نمایند، می توانند از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون و حداکثر ظرف مدت چهار ماه، نسبت به درخواست تعیین تکلیف بدهی های قطعی شده برابر ماده ۲ قانون اصلاح قانون جرائم تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۸۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام، از بخشودگی جریمه های متعلقه و سایر جریمه ها برخوردار شوند.
در مواردی که کارفرمایان کارگاه های مذکور تا تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون بر اساس لیست بهمن ماه ۱۳۹۸ نسبت به تعدیل بیمه شدگان کارگاه اقدام نموده باشند، بعد از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها و رعایت حفظ اشتغال حداقل به مدت یکسال از زمان تقسیط و بر اساس لیست بهمن ماه ۱۳۹۸، از بخشودگی جرائم به شرح فوق برخوردار می شوند.
منبع:

1399/12/11
19:50:44
0.0 / 5
899
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , خدمات , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام