بررسی دخل و خرج مجلس در جلسه كمیسیون بودجه

بررسی دخل و خرج مجلس در جلسه كمیسیون بودجه

به گزارش پارلمان ایران دات كام سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه از بررسی دخل و خرج مجلس در جلسه این كمیسیون اطلاع داد.


محمدمهدی مفتح در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصرامروز(یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه گفت‪: ‬ در این نشست مسائل مربوط به هزینه کرد و دخل و خرج مجلس و مشکلات پیش آمده در پروژه سوهانک با حضور اصلانی معاون اجرایی رئیس مجلس مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون برنامه و بودجه برپایه وظایف مندرج در تبصره های 1، 2 و 3 ماده 51 آئین نامه داخلی مجلس، مسئولیت رسیدگی به مسایل مالی مجلس را برعهده دارد، تصریح کرد: براین اساس در این نشست مقرر شد کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس ضمن رسیدگی به مسایل مالی و ایجاد شفاف سازی نسبت به برخی مشکلات پیش آمده در ادوار مختلف مجلس، گزارش دقیق تری در این مورد به کمیسیون برنامه و بودجه عرضه کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس همینطور موظف شد تا مسایل مربوط به پروژه سوهانک را مورد بررسی قرار داده و در نهایت گزارشی را به کمیسیون برنامه و بودجه عرضه کند تا ما بتوانیم همراه با گزارش مالی مجلس در شهریور ماه آنرا هم قرائت نماییم.

به قول مفتح، کمیسیون برنامه و بودجه مطابق قانون موظف است تا گزارشی از عملکرد هزینه ای مجلس را در سال قبل تا شهریور ماه به صحن علنی مجلس عرضه کند.

منبع:

1399/05/12
23:20:47
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱